İŞKUR 4 Temmuz Tarihi İtibari ile 107 Bin 256 Personel Alımı! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Kamu ve özel firmalara yapılacak olan bir çok personel alımları İŞKUR üzerinden yayımlanmaya devam ediyor. İŞKUR 107 bin işçi, memur ve personel alımı yapacak. 4 Temmuz tarihi itibari ile yayımlanan en çok alım yapılan meslekler hangileri? Personel alımlarına başvurular nasıl yapılacak?

İŞKUR 4 Temmuz Tarihi İtibari ile 107 Bin 256 Personel Alımı! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Türkiye İş Kurumu Türkiye genelinde personel, işçi ve memur alımı iş ilanları yayımlamaya devam ediyor. Bir çok pozisyondaki açık personel alımlarında 4 Temmuz tarihi itibari ile 107 Bini geçti. Toplum Yararına Programı kapsamında alımlar, özel firmalar yapılacak olan işçi ve personel alımları ile kamu kurumlarının İŞKUR üzerinden yapmış olduğu alımlar ile personel istihdamları devam ediyor. Buna göre İŞKUR üzerinden en çok alım yapılan meslekler hangileri? 

İŞKUR beden işçisi alımlarında açık iş ilanı 28 bin 681 oldu. Beden işçisi başvurularında adayların en az ilköğretim mezunu olmaları yeterli olmakta. Adayların başvuruların bir çoğunda herhangi bir yaş şartıda aranmıyor. Beden gücü ile paketleme, taşımacılık gibi niteliklerde işlerde çalışacak olan alımlar yapılıyor. Diğer en çok alım yapılan meslek temizlik görevlisi alımlarında 4 bin 640 alım yapılacak. Satış danışmanı alımlarında ise 4 bin 145 açık iş ilanı bulunuyor. En az lise mezunu satış ve pazarlama konusunda tecrübesi bulunan adaylar başvurularda öncelikli olabilecekler. Dİğer meslekler arasında güvenlik görevlisi alımları gelmekte. Silahlı yada silahsız güvenlik sertifikası bulunan adaylar için 2 binden fazla alım yapılacak.

BAŞVURULAR;

Başvurular İŞKUR üzerinden yapılabileceği gibi Türkiye İş Kurumu şubelerinde iş ve meslek danışmanları aracılığı ile de alımlara başvuru yapılabilecek.

Başvuru için: https://goo.gl/7AzHEf

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 21:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ceylan sökmen
Ceylan sökmen - 4 yıl Önce

Başvuruyu nasıl yapacağız

Mehmet çildan
Mehmet çildan @Ceylan sökmen - 4 yıl Önce

Bilmiyorum ki

Salim
Salim - 4 yıl Önce

İyi günler ben şu anda özel güvenlik sertifikası için başvuruda bulundum ve 12 ağustosta sınava giricem benim sertifikam eylül başında çıkacak ben işkur aracılığıyla okullara alınacak olan özel güvenlik kadrosuna başvuruda bulunabilir miyim. Ve silahsız kimlik alıcam.