İçişleri Bakanlığı 1200 Personel Alımı Sözlü Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanır

İçişleri Bakanlığı 112 Acil Servis Çağrı Merkezi Müdürlükleri'nde görev yapmak üzere 1200 personel alımı ilanı yayınlamış, daha sonra adayları sözlü mülakata davet etmişti.

İçişleri Bakanlığı 1200 Personel Alımı Sözlü Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanır

İçişleri Bakanlığı Şubat ayı içerisinde yayınladığı bir ilanda 1200 kamu personeli alımı yapacağını açıklamış, 112 Acil Servis Çağrı Merkezi Müdürlükleri'nde istihdam edilmek üzere alımlara başlamıştı. 

Başvurularını yapan adaylar evraklarını teslim etmiş, sözlü mülakata davet edilmişti. Tüm bunlar geride kaldı ve sözlü mülakatların tamamlanmasının üzerinden 1 hafta geçti. 

MÜLAKATLAR TAMAMLANDI DEĞERLENDİRMELERE BAŞLANDI

1200 personel alımı ile ilgili yapılan mülakatlar Nisan ayının 3'üncü haftası içerisinde tamamlanmış ve adaylarla ilgili değerlendirme süreci başlamıştı. Sözlü sınavda 100 üzerinden puanlanacak adaylar arasından 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılırlar. 

Mülakata dahil olan yetkililerin adaya verdiği sözlü puanlarının toplamı, puan veren kişi sayısına bölünür ve aday puanı belli olur. 

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK

Geçtiğimiz yıl da 112 çağrı merkezi için personel alım ilanı yayınlayan İçişleri Bakanlığı sözlü mülakatların üzerinden 2 ay geçtikten sonra adayların puanlarını açıklamış ve bir sonraki aşamaya geçilmesini mümkün kılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 09:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
kkkio
kkkio - 2 yıl Önce

2.5 ay oldu ya