İçişleri Bakanı 24 Dönem POMEM Alımları! Adaylardan Düşük KPSS Talebi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 24. Dönem POMEM alımları için son gelişmeler neler? Bakan Süleyman Soylu, katıldığı bir seçim mitinginde adaylar KPSS puan şartının esnetilmesi taleplerini iletti. İşte detaylar.

İçişleri Bakanı  24 Dönem POMEM Alımları! Adaylardan Düşük KPSS Talebi

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 24. dönem POMEM alımları için son gelişmeler neler?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu seçim çalışmaları kapsamında İstanbul’da İlinde mitinge katıldı. Adayların merakla beklediği 24. dönem POMEM alımları için son gelişmeleri merak eden adaylar için gelişmeler adaylar tarafından en çok merak edilenler arasında bulunuyor. Adaylar POMEM alımlarını beklenirken Bakan Süleyman Soylu'ya KPSS puan şartının esnetilmesini taleplerini iletti. Bakan Soylu, polis alımlarının yakın zamanda yapılacağını belirtmişti.

2500 KADIN POLİS ALIMI

EGM kadın polis alımları 2 bin 500 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor. Başvurularda T.C. vatandaşı olmak, eğitim düzeyinde önlisans mezunu olmak, lisans mezunu ya da denkliği bulunan diğer bölümlerden mezun olmak KPSS puan türlerinden önlisans mezunları için en az 60 ve üzeri puan almak, P3 puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almak gerekmektedir.

Kamu kurumlarına ve özel firmalara yapılacak personel alımlarından anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını takip edebilirsiniz. İşin olsa sosyal medya siteleri üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

2019 yılı Polis alımları başvurularında düşük KPSS puan şartının esnetilmesi ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 19:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
aday
aday - 4 yıl Önce

Kpss puan şartı bu yıl eşit ve adil olmalı lisans 50 önlisans 56 olmalı

alaycıadakuşu
alaycıadakuşu - 4 yıl Önce

Esnetilmesin!

Gamze
Gamze - 4 yıl Önce

Kpss puan şartı düşmese bu gidişle kimse başvuruda yapmayacak sayın devlet büyüklerimiz

Samet cantimur
Samet cantimur - 4 yıl Önce

Önlisans kpss puanının düşürülmesini istiyoruz ilgililer sesimizi duyun

Emrah sarı
Emrah sarı - 4 yıl Önce

P3 puan lisans mezunu oluyo ve 60 istiyorlar 70 önlisanslar için önce haberinizi düzeltin sonra iletirsiniz içişleri bakanina

Ferhatt
Ferhatt - 4 yıl Önce

Önlisans kpss puani düşürülmeli sınav 2 senede bir oluyor yaş geçecek mağduruz

Talha
Talha - 4 yıl Önce

Erkekler için alım olacak mı ? Olacaksa ne zaman yayınlanacak bilginiz var mı ?

Aday
Aday - 4 yıl Önce

Esnetilmeli madem myo öğrencilerini birseye saymıyorsunuz bu tarz meslek yüksek okulları kaldırılmalı lisansı bitiren daha çok çalışkansa onlarınki yükselebilmeli adalet nerde kaliyor