HSK'ya En Az Lise Memuru Personel Alımı Yapılacak

Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından yayımlanan ilana göre Hakimler ve Savcılar bünyesinde çalışacak en az lise mezunu şartıyla farklı bünyelere personel alımı yapılacağı açıklandı. Yapılacak personel alımı detaylarını sizler için derleyerek haberimize yansıttık.

HSK'ya En Az Lise Memuru Personel Alımı Yapılacak

Resmi Gazete tarafından bugünkü sayı içerisinde yayımlanan yönetmeliğe göre HSK bünyesine kamu personeli alımında birçok değişiklik yapılarak yeni alıma göre personel alımı yayımlandı. Yayımlanan personel alımına göre Bilgisayar İşletmeni, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarının yanı sıra büro personeli olarak da kadrosuna personel alımı yapılacağı açıklandı. Yeni yapılandırmaya göre HSK bünyelerinde büro personeli alımı da yapılacağının ardından koruma ve güvenlik görevlisi alımı da yapılacağı açıklandı. 

Resmi Gazete'de Yayımlanan Yönetmelik

MADDE 1 – 16/7/2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Personeli Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin adı aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU PERSONELİ SINAV, ATAMA VE NAKİL YÖNETMELİĞİ”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Yüksek” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b), (c), (ç), (d) ve (e) bentlerinde yer alan “Yüksek” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (g) bendinde ve üçüncü fıkrasında yer alan “Bilgisayar işletmeni,” ibaresinden sonra gelmek üzere  “büro personeli,” ibaresi, aynı maddenin birinci fıkrasının (h) bendinden sonra gelmek üzere aşağıdaki bent eklenmiştir.

Genel Başvuru Şartları

HSK bünyesine yapıalcak olan alım için belirlenen başvuru şartları şu şekildedir; " T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, erkeklerde 170 cm, kadınlarda ise 160 cm'den kısa boylu olmamak, güvenlik soruşturması olumlu olmak, herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması, boy uzunluğu santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasında ki fark on üçten fazla on yediden az olmamak" adaylardan istenilen genel başvuru şartlarıdır.

İlan Ne Zaman Yayınlanır

HSK bünyesinde yayınlanan yönetmeliğin ardından yakın zamanda başvuru ilanı sayfasını da açacaklarını tahmin edereken ilan geldiği gibi İşin Olsa olarak sizlere sunacağımızı belirtmek isteriz.

YORUM EKLE