Hazine ve Maliye Bakanlığı 100 Memur Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Tarihleri!

Hazine ve Maliye Bakanlığına 100 memur alımı yapılacak. Hazine ve Maliye uzman yardımcısı alımlarında başvuru genel ve özel şartları başvuru tarihleri haberimizde..

Hazine ve Maliye Bakanlığı 100 Memur Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Tarihleri!

KPSS A Grubu memur alım ilanlarından bir tanesi olan Hazine ve Maliye Uzman Yardımcılığı alımları için başvuru tarihleri ve başvuru şartları belli oldu.

BAŞVURU TARİHİ;

Maliye Bakanlığın merkez teşkilatlarında görevlendirilecek olan 100 memur alımları için başvurular 27 Ocak 2020 tarihinde başlayacak. Diğer yandan son başvuru tarihi ise 7 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecek. Başvurular hmb.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapılabilecek. Başvurular için son gün olan 7 Şubat tarihinde mesai bitiminde 17:30'da sona erecek. Başvuru genel şartları ise şu şekilde;

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI;

Adayların T.C. vatandaşı olmaları 657 sayılı DMK'nın 48. maddesindeki genel şartları taşımaları gerekli olacak. Yaş şartında ise 35 yaşını doldurmamış olmaları istenilmektedir. Buna göre 1 Ocak 1985 tarihinden sonra doğan adaylar başvuru yapabilirler. Hangi bölüm mezunları başvuru yapacaklar. Lisans bölümlerin İİBF, İktisat, İşletme, Maliye Hukuk, Mühendislik, Fen Edebiyat, İletişim, fakültelerinden mezun olan adaylar bu ilanlara başvuru yapabilecekler. Adayların ayrıca Yabancı Dil Sınavından en az 70 ve üzeri puana sahip olmaları gerekli olacak. Diğer yandan KPSS puan türlerinden 2018 ve 2019 puanlarına sahip olmalar gerekmektedir. Başvuru için en az 75 kpss puanına sahip olmak gerekmektedir.

HANGİ BÖLÜMDEN NE KADAR UZMAN ALINACAK?

Ankara ilinde; Hukuk mezunları arasından 8, İktisat mezunları arasından 12, İşletme mezunu olarak 11, Maliye 6, Uluslararası ilişkiler mezunu 3, Ekonometri 10, Makine Mühendisi 2, Bilgisayar Mühendisi 4, Endüstri Mühendisi ise 7 kişi olmak üzere

İstanbul İlinde Hukuk 2, İktisat 12, İşletme 11, İstatistik 2, Bilgisayar mühendisi olarak 1, Endüstri Mühendisi olarak 9 olmak üzere tüm bu kadrolarda toplamda 100 hazine ve maliye uzmanı kadrosunda istihdamlar sağlanacak.

Adayalar sınav Ankara ilinde gerçekleştirilecek. Sınava katılmaya hak kazanana adaylar Bakanlığın resmi internet sitesi üzenden duyurulacak.

İLAN

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 12:22
YORUM EKLE