Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 2 Bin Personel Alımı Yapacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 2017 yılı içerisinde 2 bin personel alımı yapacak. Peki hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 2 Bin Personel Alımı Yapacak
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere binlerce personel alımı gerçekleştirmektedir. Alımlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan merkezi yerleştirme memur atamaları ile yapıldığı gibi yine açıktan atama yöntemi ile alımlar yapılmaktadır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı diğer bakanlıklar gibi her sene performans raporları yayımlamaktadır. Bu sene yayımlanmış olan performans raporuna bakıldığında Gümrük ve Ticaret Bakanlığının kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 2 bin personel alımı yapacağı öğrenildi. Peki hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak? Alım detayları nedir?

Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının resmi internet sitesinde yer almakta olan performans raporuna göre 2017 yılı içerisinde toplam 2 bin personel alımı yapılacağı öğrenildi. Ancak bu alımların net olarak ne zaman yapılacağı bilinmiyor. Peki alım ilanları hangi kadrolar için yapılacak? Bu konu hakkında da henüz bir detay belirtilmemiştir.

Yani Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 2017 yılı içerisinde alım yapacağı 2 bin kişilik personeli hangi pozisyonlar için yapacak bilinmemektedir.
Önümüzde ki dönemler içerisinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile 2 bin personel alım ilanın yayımlanması bekleniyor. Bu alım ilanının yıl içerisinde dağılarak yapılabileceği gibi bir anda da yapılabilmesi tahmin edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 22:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
mesut
mesut - 5 yıl Önce

gümrük gerçekten iyi alım yapıyor ancak sanki memur deyilde uzaya adam gönderecek 2016 yılındaki alımları hepsi dört yılık mezun istiiyor ön lisans programları kapatılsın o zaman bu kadar genç iki yılık tercih yapmasın sanki gümrüğün işini ön lisanslar yapamıyormuş gibi bu konuda hükümetin biraz daha esnek davranması gerekiyor atamalar konusunda adeletli olmalı .kime anlatacağız bu düzen böyle geldi inşalah böyle gitmez.bu söylediklerim atama için gerekli şartları hazırlayanlara .

Yaşar  cebe
Yaşar cebe - 5 yıl Önce

Forklift kullananlarda Mi? 4 yıllık...
Lise mezunlarınada kontenjan verilmesini isteriz...

Hilal
Hilal - 5 yıl Önce

Dış Ticaret mezunları ne için varız??

aysel gümüş
aysel gümüş - 4 yıl Önce

Turkiyede şu durumda iki bakanlık var en berbat ve çalışmayan 1.gumruk Bakanlığı 2.adalet bakanlığı ikiside sığırdan farkları yok diğer bakanlıklar cayır cayır personel aşıyor bu bulent tufenkci ile Bekir Bozdağ uyuzu sabah akşam yatıyor bi bok yaptıkları yok