En Az Lise Mezunu Bin 500 Zabıt Katibi Alımı Yapılabilir

Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu Zabıt Katibi alımı yapılabilir. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

En Az Lise Mezunu Bin 500 Zabıt Katibi Alımı Yapılabilir

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere her sene binlerce personel alımları gerçekleştirmektedir. Alınan pozisyonlardan bir tanesi Zabıt Katibidir. Bilindiği gibi Şubat 2016'da yapılan açıklama ile yıl sonuna kadar toplam 3 bin Zabıt Katibi alımı yapılacağı belirtilmişti. Bakan Bekir Bozdağ'ın bu açıklamasının ardından geçtiğimiz aylarda bilindiği gibi bin 500 kişilik bir alım yapıldı. Ancak yıl sonuna kadar toplam 3 bin Zabıt Katibi alımının yapılması bekleniyor. Yani Adalet Bakanlığının kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere bin 500 Zabıt Katibi alımı yapması bekleniyor. Peki bu alımlar ne zaman yapılacak?

KPSS Şartı Aranacak

Adalet Bakanlığının yıl sonuna kadar bin 500 Zabıt Katibi alımı yapıp yapmayacağı bilinmiyor. Ancak Şubat 2016'da yapılan açıklamaya göre bu aralar bin 500 Zabıt Katibi alımı yapılması beklenmektedir. Eğer alımlar yapılırsa adayların en az lise mezunu olması gerekecek ve Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak.

Önlisans 2016 KPSS sınav sonuçları açıklanmadığı için lisans mezunları adayların 2016 KPSS ve önlisans ile ortaöğretim mezunlarının 2014 KPSS'ye girmiş olması gerekmektedir. Yine alımlar yapılırsa adayların minimum KPSS'den belirlenmiş olan puanı da alması gerekmektedir. Bu alımlara başvurmak isteyen adayların bu puanı da alması gerekmektedir. Adalet Bakanlığından bin 500 Zabıt Katibi alımı hakkında her hangi bir duyuru yayımlanırsa sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 12:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir anapal
Kadir anapal - 5 yıl Önce

Yaş sınırı varmı acaba birde kpss den kaç puan alması gerekir adayların net bilgilendirilirse seviniriz saygılar

Cemile ece
Cemile ece - 5 yıl Önce

Nereden basvuru yapabilecgiz

ibrahim halil Çiçek
ibrahim halil Çiçek - 5 yıl Önce

iş ariyorum gece gündüz çalışabilirim sıkıntı yok benim icin yaş 19 boy 1.81 lise mevzunuyum iletişim 05458697150