En Az İlkokul Mezunu Bekçi Alımı Yapılacak! Online Başvuru!

İŞKUR üzerinden ilkokul mezunu bekçi alım ilanı açıklandı. 13 farkı ilana başvuru yapacak adaylar için başvuru şartlarını ve diğer detayları haberde. Başvurular online olarak yapılabilecek...

En Az İlkokul Mezunu Bekçi Alımı Yapılacak! Online Başvuru!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı İŞKUR Genel Müdürlüğü kamu ve özel sektördeki açık iş ilanlarını açıklamaya devam ediyor.

5 Nisan 2020 tarihi itibari ile farklı eğitim düzeylerinde tecrübeli ya da tecrübesiz adaylara yönelik 26 bin 904 kişilik açık iş bulunuyor. Son günlerde Koronavirüs  Covıd 19 nedeniyle özel sektördeki alımların azalması ile adayların başvuru yapabileceği alternatifler de azaldı.

İçişleri Bakanlığına bağlı Polis Akademisi Başkanlığından 2020 çarşı ve mahalle bekçisi alım ilanları bekleyen adaylara yönelikte gelişmeleri aktarmaya devam etmekteyiz. İŞKUR üzerinden açıklanan ilanlar sadece özel sektör iş ilanlarından oluşuyor. Başvuru genel şartları ve diğer detayları şu şekilde;

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI;

Adayların T.C. vatandaşı olmaları İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmaları ve 18 yaşını doldurmuş olmaları, 19 yaşından gün almış olmak ve İstanbul, İzmir, Erzurum, Kayseri, Bursa, Tekirdağ, Konya, Anakara, Kocaeli illerinde ikamet etmek ya da bu illerde ikamet edebilecek durumda olmak istenilmektedir. Vardiyalı çalışma esaslarına uygun olmak, eğitim düzeyinde en az ilkokul mezunu olmak, iş ilanlarındaki tecrübe şartlarına sahip olarak, açıklanan özel başvuru şartlarını taşımak gerekli olacaktır. Bekçi alımlarında herhangi bir silahlı ya da silahsız özel güvenlik kimlik belgesi istenilmektedir.

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ADIMI;

Başvurular nasıl yapılacak? İŞKUR esube.iskur.gov.tr adresine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmak ardından arama ekranından meslek kısmına bekçi yazarak arama yapmak yeterli olacaktır. Aşağıdaki görüntüden ilan numarası ile de arama yapmak için ilan no kısmına yazarak arama yapmanız yeterli olacaktır.

MAAŞ HAKLARI;

Bu görevde bulunan çalışanlar en az asgari cüret düzeyinde maaş hakları bulunuyor. İş tecrübesine bağlı olarak 3520 TL’ye kadar maaş hakları olabiliyor. Sosyal, özlük ve maaş hakları firmalarda farklılık gösterebilir. Ortalama maaşı ise 2590 Tl civarındandır.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 22:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Slendrman
Slendrman - 2 yıl Önce

Haberi hazırlayan kimse tebrikler, emniyetin bekçileri işkur üzerinden aldığını bilmiyordum????????

Cevdet  apal
Cevdet apal - 2 yıl Önce

Evet

Celal yigit
Celal yigit - 2 yıl Önce

Bende işarıyorum

Aa
Aa - 2 yıl Önce

Bekçiler iskurdan değil emniyet genel müdürlüğü alım yapar polis teşkilatına süreç polis alımı gibi işler . Kimse inşaat bekçisi olmadığı için bekçilik revasta olduğu için iskudaki bazı yavsaklar ilan verirken eleman bulalım diye bu yolu seçiyor niyetin bekcisini Küçük düşürmek için .böyle saçma sapon ilanlara inanmayın iskura gidin öğrenin

Hursut.kaya
Hursut.kaya - 2 yıl Önce

Ben.yozgat.bogazliyan.beloren.koyunden.ben.iki.yildir.koy.bekcisiyim.neden.hokumetimiz.bize.kadro vermiyor