Emniyet Genel Müdürlüğü Lise Mezunu Hizmetli Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunana personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı bölgelerde Hizmetli alımı yapacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü Lise Mezunu Hizmetli Alımı
Emniyet Genel Müdürlüğü 26 Aralık 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak amaçlı farklı bölgelerden 2016 yılı 11. Dönem kapsamında Hizmetli alımı gerçekleştirecek. Emniyet Genel Müdürlüğü Bitlis'te 2 adet, Diyarbakır'da 4 adet, Hakkari'de 3 adet, Kars'ta 1 adet, Rize'de 12 adet, Tunceli'de 3 adet olmak üzere toplamda 25 kişilik boş kadro ile alım yapacak. Başvuruda bulunacak adaylardan 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca alınacak adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Sözlü veya uygulamalı sınava tabii tutulacaklardır.

Adaylardan ayrıca, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak, yapılacak olan güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç vermek, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak uygulamalı sınavda başarılı olmak, Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak şartları aranmakta olup bu şartlara uygun olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Başvurular, 23 Ocak 2017 tarihinde başlayacak olup 27 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuruda bulunacak adaylar bu tarihler içerisinde istenilen belgeler ile birlikte bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır. Başvuru sırasında adaylardan, kimlik belgesi, son altı ay içerisinde çeklmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, İstenilen eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti ve KPSS Sonuç Belgesinin aslı veya internet çıktısı örneği belgeleri istenecektir. İlan hakkında daha detaylı bilgi için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
onur
onur - 5 yıl Önce

millet bu üniversiteleri boşa okumuş galiba hep lise lise onuda zoraki okuyanlar ön lisans bitirdik neden bizleride kabul etmiyorlar o zaman kapatın abi üniversiteleri ...

servet
servet @onur - 5 yıl Önce

üniversite mezunu alım yapan onlarca kurum var. araştırmadan etmeden hep lise mezunu alınıyor demek yanlış

Ebru
Ebru - 4 yıl Önce

Hizmetli ne is yapar?