Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS'siz Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı ilanında başvuru yapacak olan adaylar için son gün geldi. Başvuru yapacak adaylar haberimizin devamındaki bilgileri inceleyerek başvuru yapabilirler.

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS'siz Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor!
Emniyet Genel Müdürlüğü geçtğimiz günlerde yaptığı duyurusunda personel alımı yapacağını bildirmişti. Alımlar sözleşmeli olarak yapılacak olup 2017 yılı 1. Dönem kapsamında Sözleşmeli olarak Uçak Pilotu alınacak. Pilot adaylarından 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar ve bazı önzel şartlar aranacaktır. Ayrıca yapılan duyuda aranan şartlar arasında Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı bulunmuyor. Başvuru yapacak adaylar en geç 10 Şubat 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.  Başvurular Bulunduğunuz illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne Bizzat Başvuru yapacaklardır.

Adaylardan, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Sözlü ve uygulamalı sınavdan başarılı olan adaylar, Yapılacak güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Türkiye genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuşlarda görevlendirilmeyi kabul edecek adaylar, Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1’de belirtilen şartları taşımak şartları aranacaktır. Bu şartların hepsini taşıyan Pilot adayları alınacaktır. Bu şartlara göre Başvurusu onaylanan adayların isim listesi Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde duyurulacak olup ayrıca adaylara iletilmeyecektir.

Sözlü ve uygulamaları sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, tarihi ve saati www.egm.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Ayrıca adaylar başvuru sırasında, Kimlik belgesi, son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, pilotluk lisans belgesi, Eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti belgeleri ve bunlar dışındaki belgeler istenecektir. Diğer istenen belgelere ulaşmak için ve daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayarak İlanın tam metnine ulaşabilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2017, 23:39
YORUM EKLE