Emniyet Genel Müdürlüğü 24. Dönem POMEM Polis Alımları Sayı Belli Oldu mu?

Emniyet Genel Müdürlüğüne 2019 yılı 35 bin polis alımları kapsamında POMEM alım ilanı açıklanması bekleniyor. EGM 24. dönem POMEM alımında kaç polis memuru istihdam edilecek? Polis adaylarının merak ettiği bu sorunun cevabı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun son açıklamaları haberimizde..

Emniyet Genel Müdürlüğü 24. Dönem POMEM Polis Alımları Sayı Belli Oldu mu?

Emniyet Genel Müdürlüğüne 24. dönem POMEM alımları yapılması bekleniyor.

2019 yılı PMYO, PÖH, PAEM, POMEM kadrolarında alımlar yapılacak. Mart ayına gelinmesiyle birlikte polis adayları 2019 yılı polis alım ilanlarının açıklanmasını beklemekte. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarda polis adaylarını ilgilen detaylar verdi. Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için 8 bin alım yapılacağı müjdesi geldi. Alımlar tüm illerde bekleniyor. Polis memuru adaylarını ilgilendiren açıklamalarda ise alım sayısını açıkladı

POMEM alımlarında 23. dönem adayları için eğitim süreci devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımlarında sayı verdi. Bekçi alımları için 8 bin kişi alınacak. Büyük şehirlerden İstanbul İzmir ve Ankara illerine daha fazla kadro ayrılması bekleniyor.

15 BİN POLİS ALINACAK;

Polis memuru alımlarında da büyük bir çoğunluğu İstanbul ilinde görevlendirileceği belirtildi. Buna göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasında " Sayıyı dün akşam 15 bine çıkardık. 15 bin polis alacağız. Bunun büyük bir bölümünü de İstanbul'a vereceğiz." dedi.

PÖH ALIMI;

Adaylar başvurularda PÖH kadrolarına kontenjan ayrılmasını istemekteler. Bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmedi. Geçtiğimiz haftalarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir programda adaylar kadın pöh alımı taleplerini iletmişti. PÖH alımları, bekçi alımı ve polis alımlarına ilişkin gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz. İşin olsa mobil uygulamalarından bizi takip etmeyi unutmayın.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

YORUM EKLE