EGM KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan personel eksikliğini gidermek amaçlı alım yapacağını belirtmişti. Adaylardan KPSS şartı aranmayacak. İşte başvurusu bu gün başlayan ilan için detaylı bilgiler şöyledir.

EGM KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilan edilen Emniyet Genel Müdürlüğü ( EGM ) personel alım başvuruları bugün başladı. Adayların başvuru şartlarını taşımaları dahilinde başvuruları kabul edilecek. Son başvuru gününe kadar alınacak başvurular için adaylardan aranan şartlar ve diğer bilgiler haberimizin devamında belirtilmektedir.

İLANIN DETAYLARI:

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 1 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak Pilot alacak. Buna göre alımlar Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Adayların ilgili ilana başvuru yapabilmeleri için aranan bütün nitelikleri taşımaları gereklidir. Ayrıca başvru şartlarına göre kpss şartı olmadan alım yapılacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

ilgili ilan 16 Nisan 2018 tarihinde yayımlanmış olup adaylar başvurularına bugün ( 30 Nisan 2018 ) itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 04 Mayıs 2018 Tarihi Cuma gününe kadar yapılması şarttır. Buna göre başvurular bulunduğunuz İl Emniyet Müdürlüğüne Şahsen yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözleşmeli pilot alım ilanına başvuru yapacak adaylardan mutlaka 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Ülke Genelinde çalıştırılmayı ve uçuş yapmayı kabul etmek ve Güvenlik Arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak nitelikleri aranacaktır.

Ayrıca adaylardan özel olarak, Tip intibak öğretmeni olmak, 1.Pilot (kaptan) statüsünde olmak, Pilot olarak minimum 5000 saat çift motor sabit kanat uçuşu bulunmak,  Ülke genelinde çalıştırılmayı ve tüm uçuş görevlerinde görevlendirilmeyi kabul etmek, yapılacak güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacaktır. Adayların bu şartları taşımaları durumunda sözlü veya uygulamalı sınava tabii tutulacak ve sınavdan başarılı olan adayların başvuruları kabul edilecektir. İlanı daha detaylı incelemek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE