EGM KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel eksikliği için geçtiğimiz günlerde personel alım duyurusu yayımlamıştı. Duyuruya göre başvurular bugün itibari ile başladı. İşte detaylar.

EGM KPSS Şartı Olmadan Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 24 Ekim 2017 tarihine personel alım duyurusu yapılmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan farklı pozsyonlarda 13 kişilik kadro ile alım gerçekleştirecek. Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü, 13 Kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını belirtti.EGM Sözleşmeli Personel Alımıkadroları ise, Havacılık Dairesi Başkanlığna 3 Uçuş teknikeri ve 10 Helikopter Makinisti olmak üzere 13 kişi alınacaktır. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü alım yapacağı 13 kişilik boş kadro için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak Sözlü ve/veya uygulamalı sınavdan başarılı olmak, Askerlik görevini yapmış veya yapmış sayılmak, yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak, Uçuş teknisyeni için, Yükseköğretim Kurumlarının En Az Lisans Düzeyinde Eğitim Veren İlgili Bölümlerinden mezun olmak veya Çift motor Turbofan ve/veya turboprob tip intibakı bulunmak, Helikopter Makinisti için, S-70 tip intibakı bulunmak, Sağlık şartları Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’ nın (ICAO) Annex1’ deki şartlara uygun olmak. Adaylar SINIF 1- UÇUŞA ELVERİŞLİDİR sağlık kurulu raporunu, ilgili hastanelerden kendi imkânları ile temin edeceklerdir. Adaylar bu şartları taşıdıkları durumunda başvurularını gerçekleştirebilirler.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Emniyet Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvuruları bugün itibari ile başladı. Adaylar başvurularıını en geç 17 Kasım 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını istenilen belgeler ile birlikte bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE