Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartı Aramadan Sekreter Alımları Yapacak

KPSS şartı aranmadan yapılacak olan en az lise mezunu kişiler arasından yapılacak olan personel alımları ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartı Aramadan Sekreter Alımları Yapacak
2 adet KPSS şartı olmadan yapılacak olan sekreter alımları Dışişleri Bakanlığı Nato Daimi Temsilciliği tarafından yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. 28 Kasım 2016 tarihine kadar yapılacak olan başvuruların tarihi geçmeden önce gerekli olan belgeler ile beraber başvuru işlemlerini en kısa süre içinde tamamlamanız gerektiğini unutmayınız. Yapılmakta olan başvurular posta yolu ile beraber Brüksel’e gidecek ve değerlendirmeler yurt dışında yapılacak. Gerekli olan değerlendirmeler sonrasında ise işe uygun kişiler ile özel olarak iletişime geçilecek.

Başvuru Yapmak İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

İlk olarak başvuru yapabilmek için T.C. vatandaşı olmak ve kimlik belgesine sahip olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra ise en az eğitim seviyesi olarak lise mezunu olmanız gerektiğini de unutmayınız. Yabancı dil bilmek bu meslek grubu için oldukça önemli olduğu için oldukça yüksek seviyede İngilizce bilmek de gerekli. 41 yaşından küçük kişilerin işe alınacağı da başvuru şartları arasında net bir şekilde yer alıyor. Eğer 41 yaşından daha büyükseniz ne yazık ki sekreter alımları ile ilgili olarak yapılacak olan başvuru şartlarını yerine getiremiyorsunuz. İnternet üzerinden yayımlanmış olan başvuru kılavuzu içinden gerekli olan şartların tamamına detaylı olarak ulaşmanız da mümkün.

YORUM EKLE