Devlet Kurumları 15 Bin Personel Alımı Yapacak

Devlet kurumları 9 farklı şehirde TYP kapsamında 15 binden fazla kişinin devlet kurumlarında işe alınacaklarını yayımladıkları bir ilan ile duyurdu. Peki alımlar nasıl olacak? Hangi şehirlerde alımlar yapılacak? Aranan şartlar neler? Haberimizin devamında detayları bulabilirsiniz.

Devlet Kurumları 15 Bin Personel Alımı Yapacak

Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında 9 farklı şehirde 15 binden fazla kişinin devlet kurumlarında işe alınacağı ile ilgili bir duyuru yayımlandı. İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruya göre 9 farklı şehir de 15 binden fazla kişiye devlet kurumlarında iş imkanı sağlanacak. Peki hangi Devlet Kurumlarında iş imkanı olacak? Başvuru koşulları neler? Hangi şehirlerde devlet kurumlarına alımlar olacak?

İŞTE YAYIMLANAN DUYURUNUN DETAYLARLARI

İŞKUR tarafından yayımlanan duyuruya göre 9 farklı şehirde 15 binden fazla kişiye devlet kurumlarında iş imkanı sağlanacak. İşte o şehirler: Osmaniye, İstanbul, Antalya, Yalova, Karaman, Adana, Zonguldak, Kastamonu ve Aksaray şehirlerinde devlet kurumlarına 15 binden fazla kişiye personel alımı yapılacak. TYP kapsamında yapılacak olan alımların hangi pozisyonlarda yapılacağı da belli oldu. İşte o pozisyonlar: Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Çevre temizliği, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, MEB çevre düzenlemesi, MEB Güvenlik, MEB bakım onarım ve temizlik, Kamusal altyapının yenilenmesi pozisyonlarına 15 binden fazla kişinin alımı yapılacağı İŞKUR web sitesi üzerinden duyuruldu. Başvuruların nasıl yapılacağı da açıklandı. Başvurular şu şekilde olacak: Adaylar başvurularını İŞKUR un resmi internet sitesi üzerinden yapabilecek veya şahsen de İŞKUR a gidip başvurularını yapabilecekler. Başvuruda aranan şartlar ise şu şekilde: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli, dul, malul ve yetim aylığı almıyor olmak, İŞKUR a kayıtlı işsiz olmak, Öğrenci olmamak (Açıköğretim hariç), istenilen yaş aralığında olmak ve herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak şartları aranan şartlar arasında bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 18:11
YORUM EKLE