Danıştay Başkanlığı KPSS En Az 60 Puan İle Şoför Alım İlanı Yayımlandı!

Danıştay Başkanlığı yayımlamış olduğu ilana göre bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak için KPSS den en az 60 puan almış olan personel alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve diğer bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.

Danıştay Başkanlığı KPSS En Az 60 Puan İle Şoför Alım İlanı Yayımlandı!

Devlet Personel Başkanlığı devamlı olarak ilan yayımlamaya devam ediyor. Son olarak yayımlanmış olan ilana göre Danıştay Başkanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için Şoför pozisyonunda alım yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre Danıştay Başkanlığı 657 Sayılı Devlet memurları kanununa göre 6 kişilik boş kadro ile personel alımı yapacak. Ayrıca Danıştay Başkanlığı personel alımı için adaylardan bazı nitelikler aramakta ve bu nitelikleri taşıyan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Danıştay Başkanlığı Şoför alımı ilanına başvuru yapacak adaylar öncelikle genel daha sonra özel şartları taşımak zorundadırlar. Buna göre adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. madesindeki şartları taşımak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları içni KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Danıştay Başkanlığı tarafından yapılacak olan Sınavın yapılacağı yılın son günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak şartları ve Arşiv araştırmasında olumlu sonuç alabilecek olmak şartları aranacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR:

Danıştay Başkanlığı Şoför alım ilanı için adaylardan özel olarak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte, 2016 yılında yapılan düzenlemeler sonucu E sınıfı sürücü belgesine karşılık gelen D ve DE sürücü belgelerine sahip olan adaylar da başvurabilir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, başvurularına 09 Temmuz 2018 tarihi saat 09:00 itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 16 Temmuz 2018 pazartesi günü saat 17:00 da sona erecektir. Başvurular, Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan //www.danistay.gov.tr‘den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı ullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 21:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
samet
samet - 4 yıl Önce

lise kpss 85 puana gelir acaba?