Belediyeler En Az İlköğretim Mezunu KPSS Şartsız Personel Alıyor

Türkiye'nin farklı bölgelerinde ki belediyeler kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu ve Kamu Personeli Seçme Sınavı şartsız personel alımı yapıyor.

Belediyeler En Az İlköğretim Mezunu KPSS Şartsız Personel Alıyor
Ülkemizin farklı yerlerinde istihdam etmek üzere tüm kamu kurumları ve belediyeler personel alımı yapmaya devam ediyor. Pek çok alımda Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arandığı gibi pek çok alımda KPSS şartı aranmamaktadır. Belediyeler ile de anlaşma yapmakta olan Türkiye İş Kurumunun yayımladığı verilere bakıldığında belediyelerin işçi alımı yapacağı ve alımlarda KPSS şartı aramadığı gibi en az ilköğretim mezunu şartı aradığı görülmektedir. Peki hangi pozisyonlar için? Toplam kaç işçi alımı yapılması bekleniyor ve başvurular nasıl yapılacak?

Hangi Pozisyonlar İçin Alım Yapılacak

Türkiye İş Kurumu tarafından yapılan açıklama ile belediyelerin personel alımı yapacağı öğrenildi. Peki alınacak olan adaylar hangi pozisyonlarda istihdam edecek? Buna göre; Kepçe Operatörü, beden işçisi, şoför ve itfaiyeci pozisyonlar için personel alımı yapılması bekleniyor.

Alımlar Ahmetpaşa Belediyesi, Yenice Belediyesi, Çavdarhisar Belediyesileri için yapılacak. Başvuru yapmak ve detaylı bilgi almak isteyen adayların belediyelerle irtibat kurması ya da İŞKUR müracaat merkezlerine gitmesi gerekmektedir. Son başvuru tarihi 23 Ocak 2017 olarak belirlenmiş durumda ve alınacak olan adayların kura yöntemi ile belirlemesi beklenmektedir. Yukarıda belirtilen belediyelerin toplam 20 personel alacağı belirtilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Neslihan
Neslihan - 5 yıl Önce

Belediyeye mutfak personeli lazimsa bilgi verirmisinz yas siniri yoksa tesekur ederim

NECATİ
NECATİ - 5 yıl Önce

BOŞU BOŞUNA OKUMAYIN OKUYUP NE OLUCAKSINIZ YİNE BOŞ