Başvurular Tamamlandı! 7 Bin Bekçi Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Çarşı ve Mahallesi alımları için başvurular alınmaya başladı. Tamamlanan bekçi alım başvuruları sonuçları ne zaman açıklanacak? Merakla beklenmekte. Bekçi alımı başvuru ve sonuçlara ilişkin son gelişmeler neler?

Başvurular Tamamlandı! 7 Bin Bekçi Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi olmak isteyen adayların yoğun ilgi ile karşıladığı başvuruların ardından bekçi alımı başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla takip edilmekte. Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda duyurulan 7 bin kişilik alımların ardından 22 Haziran tarihine kadar başvurular alındı. Bu başvuruların sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin yaşanan son gelişmeleri işin olsa sitesinden ziyaretçilerimize paylaşacağız.

Devlet Personel Başkanlığı ve Polis Akademisi Başkanlığın yaptığı duyurular ile Türkiye genelinde en az lise mezunu çarşı ve mahalle bekçisi alımları yapılacak. Toplamda 7 bin kişilik alımlarda adaylar eğitim düzeyin yönetmelik hükümlerine göre orta okul mezunlarından da alım yapılmasını talep etmekteler. Diğer yandan başvurularda adayların yazılı sınav sözlü sınav ile fiziki sınav ile başarı sıralaması hesaplanacak. Sözlü sınav puan hesaplamada yüzde elli etki edecek. Fiziki ve yazılı sınav ise yüzde yirmi beş etki edecek. Bununla birlikte başarı sıralamasının oluşturulması ile asıl ve yeden listeleri oluşturulacak. Her il için ayrı bir liste bulunacak.

Sınav sonuçları Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. Bekçi alımları başvuru sonuçları ne zaman açıklanacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. İşin olsa sitesinde sonuçlar açıklanır açıklanmaz adaylara duyuracağız. Bunun için işin olsa mobil uygulamasını indirerek, sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

İşin olsa mobil uygulaması için tıklayın

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 23:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 4 yıl Önce

10.bin bekçi alimi ne zaman olacak

hasan can
hasan can @Kemal - 4 yıl Önce

yapıldı ön başvuru

mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

hani sonuçlar dalgamı geçiyorsunuz?

Ozan
Ozan - 4 yıl Önce

Admin tahminen kaç kişi başvuru yapmıştır toplamda İstanbul için gireceğim Allah iziniyle 200 kişilik kontenjana kaç kişi talep de bulunmuştur sizce 200 kişi için 5000 kişi başvuru yapmıştır diyenler var??

kemal
kemal - 4 yıl Önce

EGM EK OLARAK 81 İLİMİZE 2.DÖNEM 10 BİN BEKÇİ ALIMLARI NE ZAMAN YAPARLAR TAHMİNİ BİR GELİŞME VARMI. ?

Ramazan Tasdemir
Ramazan Tasdemir - 4 yıl Önce

Orta okul bekci alimi nezaman yapilacak

Mustafa
Mustafa - 4 yıl Önce

Karakoldan birebir basvuru yapan oldu mu?

Burhan
Burhan - 3 yıl Önce

Internetten ön başvuru yaptik fakat onay kodunuda gönderdiler ama sisteme girdigimde bu islem de girebilecek bi sinav sonucu bulunmamaktadir diyor yardimci olabilirmisiniz tesekkurler