Başkan Erdoğan Memur Alımı Müjdesi Verdi 14500 İşçi ve Personel Alımı Hangi Kurumda!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ulusa sesleniş konuşmasında sokağa çıkma yasağı açıklamasını yaptı. Ayrıca 8.635 memur ile 5865 işçi alımı yapılacak. Personel alımı ne zaman yapılacak ve hangi kurumlara gerçekleşecek?

Başkan Erdoğan Memur Alımı Müjdesi Verdi 14500 İşçi ve Personel Alımı Hangi Kurumda!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ulusa sesleniş konuşmasına çok önemli açıklamalar yaptı. Bu açıklamalarında bir tanesi 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Kısıtlama 23 Nisan perşembe, 24 Nisan, 25 Nisan ve 26 Nisan pazar gününe kadar devam edecek. Diğer bir gelişme ise kamu kurumlarına yeni sözleşmeli memur ile işçi alımı için kadro ihdas edildi.

14500 PERSONEL ALIMI;

Başkan Erdoğan açıklamasında Üniversitelere 5 bin 865 işçi alımı 8 bin 635 işçi olmak üzere 14500 personel alımı için müjdeyi verdi. Kadro ihdasının gerçekleştiği ilan edildi. Alımların ne zaman yapılacağı şuanda belli değil. Üniversite Hastanelerinde çoğunluğu sağlık birimlerinde görevlendirilmesi bekleniyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda Üniversitelerdeki alımlarda KPSS şartı aranmayacağı belirtilmiş, yönetmelik değişikliği yapılmıştı.

 KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ;

Özellikle iş yerleri bu dönemde kapanan işyerleri için kısa çalışma ödeneği başvuruları yapıldı. Başkan Erdoğan 2 milyonu aşkın kişinin kısa çalışma ödeneğine başvuru yaptığını ifade etti. 269 firma bu başvuruyu yaptı. 9 Nisan itibari ile sosyal yardımlarda acil durum kararı alındığı açıklaması da geldi.

İlanlar açıklandığında anında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarına erişmek için TIKLAYIN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hacı durmaz
Hacı durmaz - 2 yıl Önce

Yine yaş şartı koyun (!)olurmu 35 yaşın üstündekiler yine adam yerine koymayın.onlar nasıl olsa ev geçindirmiyor.hepsi ölsün olurmu.

Serdal sonkaya
Serdal sonkaya @Hacı durmaz - 2 yıl Önce

Yaş sınırı koyarlar şöför alırlar lise mezunu isterler aldıkları kişilerde parti aracığıyla torpil yapanlar yani dayısı olanlar herzamanki gibi hak edenler deyil torpilliler alınır

Merve parin
Merve parin - 2 yıl Önce

Başvuru nasıl yapicaz

Mahmut 47
Mahmut 47 - 2 yıl Önce

Sayın başkanım bizler typ de kadro istiyoruz bu mübarek ramazan ayı hurmermetine kadro istiyoruz saygılarımla

Ahmet Köşker
Ahmet Köşker - 2 yıl Önce

Nezaman alım olacak

Erhan
Erhan - 2 yıl Önce

Arkadaşlar inşAllah alırlar.inşAllah hayırlısı olur yalnız bu tür kurumlarda 35 yaş sınırı ve biraz maaş iyi olmalı bence taban ele geçen tüm haklarla en az 3300 TL olmalı.torpilin ise önüne bir türlü geçilmiyor dediğim gibi bekar net 3300 olmalı...

Enis yeşilbaş
Enis yeşilbaş @Erhan - 2 yıl Önce

Basvurular nasil yapiliyor bir bilgisi olan varmi kardeşler

İlknur macit
İlknur macit - 2 yıl Önce

Ben issizim ise girmek istiyorum

Ahmet DURNA
Ahmet DURNA - 2 yıl Önce

Türkiyede düzen bu şekilde malesef sağlık meslek lisesi tıbbi sekreterlik bölümü açarlar gidersin 4 yıl baba parası ile zor şartlarda okursun sonra halk eğitimde tıbbi sekreterlik sertikası verilerle devlet hastanelerine torpille adam yerleştirirler kadro verirler bizde atanacağız diye bekleriz.Ambulans şoförü alacağız öncelik sağlık personelinin derler giderler sağlıkla hiç alakası olmayan şoför alırlar.Sonra yaş ilerler yaş 35 şartı koyarlar ölür gidersin.

Şükriye can
Şükriye can - 2 yıl Önce

Lise mezunuyum mağdurum çalışmLise mezunuyum işsizim madurum