Bakanlığa Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu 40 Koruma Güvenlik Alımı

En az lise mezunu kapsamında kamuya bakanlık tarafından 40 güvenlik görevlisi alımı yapacak. Adaylardan aranan KPSS şartı nedir? Son Başvurular ne zaman?

Bakanlığa Lise, Ön Lisans ve Lisans Mezunu 40 Koruma Güvenlik Alımı

Adalet Bakanlığına bağlı olan Adalet Akademisi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda,2018- KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla 40 kişilik boş kadro ile Koruma Güvenlik Görevlisi alımı yapacağını ilan etti. Adaylar başvurularına geçtiğimiz günlerde başlamış olup henüz başvuru yapmamış olan adaylar için ilan hakkında detayları sizlerle bir kez daha paylaşacağız.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adalet Akademisi Güvenlik Görevlisi alım ilanına başvuru şartlarını taşıyan lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan kadın ve erkak adaylar başvuru yapabilecekler. Ayrıca adaylardan aranan bazı nitelikler olup tüm nitelikleri taşıyan adaylar başvurularını gerçekleştirebilirler. İşte adaylardan aranan başvuru şartları şöyledir.

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
  • Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
  • Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak,
  • Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
  • Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak, h) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak.
  • Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.)

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Adalet bakanlığı adalet akademisi bünyesine alımını yapacağı 40 koruma güvenlik görevlisi alımı için başvurular 15 ekim 2019 tarihinde başlamış olup en geç 30 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular, Türkiye Adalet Akademisi İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı Ahlatlıbel Yerleşkesi Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır.

EKLER:

EK-1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Başvuru Formu

EK-2 Güvenlik Soruşturması Formu

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2019, 00:02
YORUM EKLE