Bakan Soylu: 15 Bin Polis ve Bekçi Alımıyla İlgili Bilgi Verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 15 bin Polis alımı ve 8187 Bekçi alımı hakkında konuştu. Bekçi alımı ve polis okulları hakkında bilinmesi gerekenler.

Bakan  Soylu: 15 Bin Polis ve Bekçi Alımıyla İlgili Bilgi Verdi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı bir televizyon programında bekçi ve polis alımlarından bahsettiği bildirildi. Habertürk kanalında Veysi Ateş’le bir araya gelen Süleyman Soylu, 23’üncü dönem POMEM alımlarının yani 15 bin polis alımının 12 Mart 2019 gecesi açıklandığını, bekçi alımlarının ise kısa süre içerisinde yapılacağını bildirdi.

Bakan Soylu, konuşmasında 15 bin polis alımı hakkında yapılması gereken açıklamanın bir önceki gün yapıldığını, tüm adayların 4 ay süresince eğitim alacağını belirtti. Bekçilerin de kısa süre içerisinde alınacağını, asayiş olaylarında ciddi bir düşüş sağladıklarını bildiren Soylu, Ankara’da 2017 yılında 31 hırsızlık yapılırken bugünlerde sayının 1’e düştüğü belirtildi. Uyuşturucu konusunda da çok ciddi adımların atıldığını bildiren Soylu, pasaport ve nüfus idarelerinde devrim niteliğinde işlere imza atıldığını söyledi.

Bekçi Alımı Ne Durumda?

Hatırlanacağı gibi 4 Mart 2019 tarihinde PA üzerinden bir açıklama yapılmış ve bekçi alımlarıyla ilgili olan duyurunun ardından hiçbir açıklama yapılmamıştı. Yapılan duyuruda Çarşı ve Mahalle bekçisi olarak 81 il Valiliğinde istihdam edilmek üzere 8187 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 08:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim oflu
İbrahim oflu - 4 yıl Önce

Polis alımları başlamış mı 12 martta

aday
aday - 4 yıl Önce

Yeni alım nezaman

Kasım çelik  van /Edremit
Kasım çelik van /Edremit @aday - 4 yıl Önce

Is arıyorum mağdurum iş imkanı bana sağabilirmi siniz saygılarımla

nihat
nihat - 4 yıl Önce

Yaş sınırı ned

Şanlıurfa
Şanlıurfa - 4 yıl Önce

Sayın bakanım yaş sınırını yüksetmenizi arz ederim

ismail
ismail - 4 yıl Önce

müjdeli haberi sizlerden bekliyoruz lütfen askerlik şartını esnetin bedelli askerlik başvurusu yaptık celp donemimiz ileri tarihe atıldı biz istemedik ki ileri tairhlere atılsın lütfen başvuru şartlarında askerlik şartını esnetin

ismail
ismail - 4 yıl Önce

askerlik şartsız ilan bekliyoruz lütfen askerlik şartını esnetin ve bizlere müjdeli haberi verin. biz istemedik ki celp donemimiz ileri tarihe atılsın lütfen başvuru şartlarında askerlik şartını esnetin