Avukat Alımı 2019-1 PTT İlan Tarihi Yaklaşıyor

Kadrosunu güçlendirmek isteyen PTT, geçtiğimiz yıl avukat alımı da yapmıştı. PTT'nin bu yılda kadrosuna yeni avukatlar katması bekleniyor. Avukat alımı hakkında bilmeniz gerekenler.

Avukat Alımı 2019-1 PTT İlan Tarihi Yaklaşıyor

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayı sonunda, Haziran ayının başında personel alımı yapacağını açıklayan PTT'nin önümüzdeki günlerde 2019'un birinci dönemi için ilan duyurusu yapması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan alımda avukatlar için de başvuru imkanı sağlanmıştı.

Bu yıl alımın ne zaman yapılacağıyla ilgili hiçbir açıklama yapılmadı, ancak söylentiler önümüzdeki günlerde alım ilanının yayınlanacağı yönünde. Avukat alımı için bekleyen adayların geçtiğimiz yıl yayınlanan avukat alım ilanının başvuru şartlarını ve prosedürlerini bilmesi yararlı olabilir.

PTT Avukat Alımı Şartları

2018 yılında yayınlanan avukat alımı ilanı şartlarının aynen bu yılda kullanılacağı düşünülmektedir. Söz konusu şartlar şu şekilde:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşından küçük olmak,
  • Askerlikle ilişikliğin olmaması,
  • Yurtiçi ve yurtdışında devamlı görev yapmaya engel bir durumun söz konusu olmaması,
  • Sağlık kurulu raporu ile engel teşkil edecek bir durumun olmadığını belgelemek,
  • Yapılacak sözlü ve yazılı mülakatı geçmek.

Avukat Alımı İlanı Ne Zaman Yayınlanacak?

Geçtiğimiz yıl yayınlanan avukat personel alım ilanı Mayıs ayının sonunda duyurulmuştu ve adaylara Haziran ayının başına kadar başvuru süresi verilmişti. Bu yılda yine aynı dönemde başvuruların başlayacağı düşünülüyor. 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 10:55
YORUM EKLE