ASDEP Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Olacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen ASDEP projesi için 4000 kadro açılacağı Resmi Gazete'de yayınlanmıştı. Söz konusu ilanın ardından ASDEP başvurularının ne zaman olacağı merak konusu.

ASDEP Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Olacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada sosyal hizmet merkezi sayısının artırılması ve bununla doğru orantılı olarak da ASDEP projesi kapsamında istihdam edilen personel sayısının artırılacağı belirtilmişti. ASDEP projesi kapsamında yeni personellerin alınacağı duyurusu yapıldıktan sonra Resmi Gazete'de de yayın geldi.

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada ASDEP projesi ile birlikte talebe yönelik sosyal hizmettense arza yönelik bir sosyal hizmet anlayışına geçiş sağlanacağı belirtilmişti. AKP'nin seçim beyannamesine de giren ASDEP projesi için personel alımında geçen metin şu şekildeydi "Programla, hizmetlerin tüm ihtiyaç grupları için ulaşılabilir olması, sosyal hizmete ihtiyacı olan bireylerin öncelikle yaşadıkları ortamda kendilerine yeterli hale gelmesi, sosyal hizmet ve yardıma ihtiyaç duyan aileye yerinde, etkili ve yaygın bir hizmet sağlanacaktır. Şu ana kadar 3.000 ASDEP personeli istihdam edilmiştir. Önümüzdeki dönemde 4.000 personelin daha istihdam edilmesi, mevzuat altyapısının ve belli bir aşamaya gelinen bilgi işlem altyapısının tamamlanmasıyla Programın ülke çapında etkin bir şekilde uygulanması sağlanacaktır."

Cumhurbaşkanı'nın ikinci 100 günlük eylem planı açıklandı, ancak ASDEP projesiyle ilgili herhangi bir gelişme ya da duyuru yapılmadı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:32
YORUM EKLE