Ankara Valiliği 1000 Bekçi Alım İlanı Yayımladı! En Az Lise Mezunu

Ankara Valiliği son olarak yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki eksikliği tamamlamak amaçlı bin kişilik kadro ile Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapacağını belirtti. İşte detaylar.

Ankara Valiliği 1000 Bekçi Alım İlanı Yayımladı! En Az Lise Mezunu

Ankara Valiliği 06 Kasım 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre, bünyesindeki bekçi ihtiyacını karşılamak amaçlı 1000 kişilik kadro ile Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapacağını belirtti. Ankara Valiliği Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunun kapsmaında Emniyet Hizmetleri Sınıfında Ankara ili ve İlçe sınırları içerisinde görevlendirilmek üzere farklı kaymakamlıklara 1000 Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapacak.

Adaylar başvuru şartlarını taşımaları halinde, başvuru sonuçlarına göre sözlü sınava tabii tutulacak ve Sözlü sınav sonucuna göre yazılı sınava davet edilecektir. Yazılı sınavdan da başarılı olan adaylar ise Asil ve Yedek listesine alınacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ankara Valiliği Bekçi alım ilanına, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olan, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın beden ve kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, Askerliğini yapmış olmak, 30 yaşından büyük olmamak ve Başvuruda bulunduğu il ve ilçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak şartları aranacaktır.

HANGİ İLÇELERE KAÇ BEKÇİ ALINACAK?

Ankara Valiliği toplamda 1000 kişilik kadro ile Bekçi alımı yapacağını belirtti. Buna göre Ankara Valiliği, Altındağ'da 90, Çankaya'da 225, Etimesgut'ta 90, Keçiörende 170, Mama'ta 150, Pursaklar'da 25, Yenimahalle'de 120, Gölbaşı 20 ve Sincan'da 110 çarşı ve mahalle bekçisi alacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Ankara Valiliği bekçi alımına başvurular, 22 Kasım 2017 tarihi ile 06 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Buna göre başvurular ilçe emniyet müdürlüklerine mesai saaleri içerisinde şahsen yapılacaktır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak inceleyebilirler.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan
Orhan - 5 yıl Önce

Yaşı 40 yapın

Muhammet
Muhammet - 5 yıl Önce

Eline silah almamıs arkadasların belinde silah tasıması ne kadar doğru askerlik şartı aranması yerinde karar..

Burak
Burak - 5 yıl Önce

Ortaokul mezunuyum 3 yıl terörle mücadele yaptım meslegimi bıraktım şuan boştayım liseyi dışardan okuyorum neden bizede şans tanımıyosunuzki asıl öncelik bizimdir beni bilgilendirin lütfen (meteakrepler@gmail.com)

zzz
zzz @Burak - 5 yıl Önce

heheee ortaokul mezunusun oncelik senin....o kadar universite mezunu varken..

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Kaldırın şu lise olayını binerce ortaokul mezunarı boşta yazık günahtır

ali
ali - 5 yıl Önce

o kadar çok bekci ilanı yayımlandı ki hepsinde de askerlik şartı arandı ve anladım ki aldıgımız diplomaların hiçbir önemi yok çünkü başvuramıyoruz çünkü askerlik şartının diplomalardan daha onemli oldugunu gördüm. sayın yetkililer mağduriyetimizi giderin ve askerlik şartını kaldırın

Etem
Etem - 5 yıl Önce

Orta okul mezunuda alın lütfen

Etem
Etem - 5 yıl Önce

Orta okul mezunuda alın lütfen hertaraf lise alıyor ne olacak halimiz

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Bende düşündümde çok riskliymiş. Bir dükkana hırsız girse siz sorumlu tutuluyormuşsunuz. Hiç düşünmeyin bencede