Ankara Üniversitesi Kamu Personeli Alım İlanında Son Günler!

Üniversitelerin personel alım ilanları bir yandan yayımlanırken bazı üniversitelerin ise başvurularında son günlere gelindi. Ankara Üniversitesinin alımını yaptığı personel adayları için başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında bu haberimizde detaylı bilgi vermekteyiz.

Ankara Üniversitesi Kamu Personeli Alım İlanında Son Günler!

Ankara Üniversitesi bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için geçtiğimiz haftalarda alım duyurusu yayımlamıştı. Yayımlanan duyuruya göre, Ankara Üniversitesi bünyesine 3 kişilikboş kadro ile 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlara göre Veteriner Hekim alımı yapacak. Başvuru süreci içerisinde adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumu önem taşıyacak olup, en yüksek puandan başlanmak üzere sıralama yapılacak ve sıralama sonucuna göre puanı yüksek olan adaylar bu pozisyona yerleştirilecektir.

Bu yönde adayların ÖSYM tarafından yapılan 2016 yılı Kanu Personeli Seçme Sınavından B Grubu puan durumuna göre KPSSP3 puan türünden puan almış olmaları şarttır. Ayrıca Veteriner Hekim niteliğinde, Veteriner Cerrahi ve/veya Veteriner Doğum ve Jinekoloji alanında en az 3 yıl tecrübeli olmak ve bu tecrübeyi belgelendirmek ve Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dışkapı Yerleşkesi ve/veya Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Eğitim-Öğretim Araştırma ve Uygulama Çiftliğinde görev yapacak olmaları gereklidir.

ADYALARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

Adayların Veteriner Hekim kadrosuna başvuru yapabilmeleri için, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmaları, Veteriner Fakültesi mezunu olmak ve 01.01.1982 ve sonrası doğumlu olmakşartları aranacaktır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR?

Alım başvuruları 08 Ocak 2018 tarihinde başlamıştı. Hala Başvuru yapmamış olan adaylar için başvurularda son günler. Adaylar başvurularını en geç 22 Ocak 2018 tarihine kadar mesai saati bitimine kadar şahsen yapılması gerekmektedir. İlgili açıklama ve detaylar Ankara Üniversitesinin resmi internet sitesi olan //personeldb.ankara.edu.tr adresinde yer almaktadır.

YORUM EKLE