Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi İnfaz Katibi ve Gardiyan Alımları Yapacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığının 2017 yılında Zabıt Katibi, İnfaz Katibi ve Gardiyan pozisyonları için personel alımı yapacaklarını duyurdu.

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi İnfaz Katibi ve Gardiyan Alımları Yapacak
Adelet Bakanlığı geçtiğimiz senelerde binlerce personel alımları gerçkleştirdiği gibi bu sene de çok sayıda personel alımı yapacağı tahmin edilmektedir. Bilindiği gibi Adalet Bakanlığı bünyesinden çok sayıda FETÖcü hakim ve savcı ihraç edildi. Bu atılan personellerin yerine açığın yaşanmaması için staj yapmakta olan adaylar göreve başlatıldı ve Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan ile 3 Haziran 2017'de yapılması beklenen sınav sonucuna göre 2 bin 750 hakim ve savcı alımı yapılacağı doğrulandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ geçtiğimiz günlerde ktıldığı televizyon programında 2017 yılında alınacak olan diğer pozisyonlar hakkında da bilgi verildi.

Hangi Pozisyonlar İçin Personel Alınacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ katıldığı televizyon programında pek çok konu hakkında açıklama yaparak hakim ve savcı pozisyonlarından farklı olmak üzere hangi pozisyonlar için personel alımı yapılacağı sorusunun da yanıtını verdi.

Spiker'in sormuş olduğu diğer alanlarda personel alımı yapacak mısınız? sorusunu Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Zabıt Katibi, İcra Katibi, İnfaz Koruma Memuru pozisyonları için de personel alımı yapılacağını duyurdu. Şu an için toplam kaç personel alımı yapılacağına dair henüz detaylar belli değil. Ancak Adalet Bakanlığının 2017 yılında Zabıt Katibi, İcra Katibi, İnfaz Koruma Memuru pozisyonları için personel alımı yapması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
OKAY YEŞİLYURT
OKAY YEŞİLYURT - 5 yıl Önce

ADANADA İKAMET EDİYORUM ÖN LİSANS MEZUNUYUM KPSS 76 PUAN ALDIM İNFAZ KORUMA MEMURU, İCRA KATİBİ, ZABİT KATİBİ ALIMLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK ACABA MÜMKÜNSE TARİHİNİ AÇIKLMARMISINIZ.

abdurrahman öğe
abdurrahman öğe - 5 yıl Önce

ticaret melek lisesi mezunuyum on parmak f klavye kullanabiliyorum ama malesef sınavlara katılamıyorum yani yaş sınırına takılıyorum yetkililerden bu sıkıntımızın giderilmesini talep ediyorum kpss sınavından 72 puan aldım 1976 doğumluyum.

mesut
mesut - 5 yıl Önce

adalet bakanlığının açacağı zabit katipliği sınavına belirli kıraterler getirmesi lazım liseler hem şöförlük hemde infaz koruma memurluğuna vede katipliğe müracat ediyor eğitimler arasında kıriterler beli olmalı katiplik sınavına lisans ve ön lisans şartı getirilmeli ve F kılaviye şartı getirilmeli çünkü 2018 ku kılaviye kamu kurumlarında kalkacak bu nedenle katiplik sınavına kalifye eleman alınacak milet boşuna ünvesite okumuş olmaz

M.Reşit Nazli
M.Reşit Nazli - 5 yıl Önce

Yahu Allah aşkina şu yaş sorununa bir çare bulun 35 Yaşindan sonra oy kulanmayida yasaklayin.