Adalet Bakanlığı Noter Alımı Yapacak! Başvurular Elektronik Ortamda Alınacak!

Adalet Bakanlığı Resmi Gazetede son dakika bir münhal kadro açıklaması yaptı. Kütahya ili noter alımı için başvuru detayları belli oldu. İnternet ortamından alınacak başvurular için detaylar haberde.

Adalet Bakanlığı Noter Alımı Yapacak! Başvurular Elektronik Ortamda Alınacak!

Adalet Bakanlığından noter alımı ilanı son dakika gelişmesi olarak açıklandı. 5 Eylül 2020 tarihli resmi gazetede ilan edilen münhal noterlikler yazısına göre 2019 yılı gayri safi gelirinin birinci sınıf kategorisinde yer aldığı Kütahya 2. noteri yaş haddi  nedeniyle emekli olacağı için bu kadroya bir kişi başvuru yapabilecek.

Noterlik Kanuna göre birinci sınıf noterine atanmaya istekli olan adaylar 1 ay içerisinde başvuru adımlarını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda; Adalet Bakanlığı uyap bilişim sistemi vatandaş portalından www.vatandas.uyap.gov.tr adresinden elektronik olarak evrakların yüklenmesi ile gerekli olan adımlar e-şifre yada mobil imza ile yapılabilecek.

NOTER ALIMI;

Ayrıca atama talebi yada atanmadan vazgeçme işlemlerinin tamamı online olarak yapılacak. Fiziki olarak evrak kabul edilmeyecek. Fiziki olarak ta başvuru yapılamayacak. Başvuruların nasıl yapılacağına dair ve mevzuat ile ilgili diğer detayların tamamı higm.adalet.gov.tr adresi üzerinden erişilebilecek. Açıklanan boş kadronun yıllık geliri 1970.452,67 kuruş olarak açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2020, 01:36
YORUM EKLE