Adalet Bakanlığı CTE İKM Alımlarında Başvuru Şartları Neler Olacak?

Adalet Bakanlığına bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ceza evlerinde görevlendirilmek üzere çok sayıda infaz ve koruma memuru alımı yapılması bekleniyor. Bu alımların 2019 yılı içerisinde açıklanması beklenirken adayların ilanlarda hangi başvuru şartlarının aranacağını merakla sormakta.

Adalet Bakanlığı CTE  İKM Alımlarında Başvuru Şartları Neler Olacak?

Adalet Bakanlığına bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne İnfaz ve Koruma Memuru alımları yapılması bekleniyor. İlanların ne zaman açıklanacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

İnfaz ve Koruma Memuru İKM alımları Adalet Bakanlığının belirlediği adalet komisyonları tarafından yapılacak başvuru ve fiziki mülakat sınav sonuçlarına göre atamalar yapılacak. Başvurularda istenilen KPSS, Yaş, askerlik ve diğer özel şartlar neler olacak?

BAŞVURU ŞARTLARI;

Fiziki şartlarda erkek adayların 170 Cm'den uzun olmaları, kadın adayların ise 160 Cm'den uzun olmaları gerekli olacak. Diğer yandan boy ile kilo endeksinin 13- ile 17 aralığında olması gerekli olacak.

Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adayların puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almış olmaları gerkli olacak. Eğitim düzeyinde en az lise, önlisans ve lisans mezunu olmak gerekli olacak.

İnfaz ve Koruma Memuru kadrolarında Yaş şartında 18 yaşını tamamlayıp 19 yaşından gün almış adayların üst yaş şartında ise 30 yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir. Diğer kadrolardaki alımlarda ise yaş şartı değişmektedir.

Adayların diğer genel ve özel başvuru şartlarını taşımaları ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün açmış olduğu personel alım ilanlarına başvuru yapabilecekler. Yukarıdaki belirtilmiş olan başvuru şartları bir önceki alımlar baz alındı. Yeni ilan açıklandığında başvuru şartlarını incelemekte fayda olacaktır. CTE personel atama yönetmeliği kapsamında başvurular alınacaktır.

Diğer gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilirisiniz. İşin olsa mobil uygulamalarını aşağıdaki link üzerinden erişebilirsiniz.

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
semıh
semıh - 4 yıl Önce

kpss 60olsun

adem
adem @semıh - 4 yıl Önce

dostum kpss 60 olsun dionda 70 isteyen kpsslerde de taban puan 80 lerin altına gelmio dediğin cok mantıksız

Hatice
Hatice - 4 yıl Önce

60 Kpss olsun

isimfelanönemlideğilşuan
isimfelanönemlideğilşuan - 4 yıl Önce

kpss lisans 60 a düşsün lise kpss ile LİSANS KPSS BİR Mİ NEREDE ADALET?