Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 2 Bin 750 Personel Alımı Yapacağız

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Kanun Hükmünde Kararnameler ve personel alımı hakkında açıklama yaparak toplam 2 bin 750 personel alımı yapılacağını duyurdu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 2 Bin 750 Personel Alımı Yapacağız
Adalet Bakanlığı bünyesinde ki boş pozisyonlar için Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Çıkan Kanun Hükmünde Kararnameler ile binlerce memur görevden ihraç edildi ve halen görevden ihraç edilme süreçleri devam ediyor. Adalet Bakanlığının bünyesinde istihdam eden on binlerce hakim, savcı ve memurda görevden ihraç edildi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ KHK ve personel alımı açıklamaları yaparak bu konuda duyuru yaptı.

Staj Yapanlar Göreve Başladı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakim ve savcı konusunda açık olup olmadığı sorusuna 4 bin hakim ve savcı olarak staj yapan adayın görevde boşlukların olmaması için göreve başladıklarını ve bu şekilde açıkların kapatılmaya çalışıldığını duyurarak yeni personel alımlarının da yapılacağını duyurdu.

Hakim ve Savcı Alımı Yapılacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hakim ve savcı kadrosunda boşlukların olmaması için 3 Haziran 2017 tarihinde 2 bin kişi yeni hukuk mezunlarından ve 750 kişi de hukuk mezunu olan avukatlar arasında toplam 2 bin 750 hakim ve savcı alımı yapılacağını duyurdu. Hakim ve savcı alımlarından ziyade olarak yine Adalet Bakanlığı bünyesinde ki farklı pozisyonlarda istihdam etmek için binlerce personel alımı yapılması beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2017, 07:03
YORUM EKLE