AÇSHB Asdep Personel Alımı Mülakatları Ne Zaman Yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ASDEP alımları mülakatları ne zaman yapılacağı merak ediliyor! Son gelişmeler neler?

AÇSHB Asdep Personel Alımı Mülakatları Ne Zaman Yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunları arasından 1500 asdep alımı için mülakat sınavları yapılacak.

Koronavirüs'ün ekonomiye olan etkilerini azalmasına yönelik Aile Bakanlığı ihtiyaç sahiplerine Bin Tl ödeme yapacak. Bireylerin sosyal yardımların ve vatandaşlara gelir tespiti yapılarak ihtiyaç sahiplerine yardımların yapılması için görevli olan personeller aracılığı ile rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.

KPSS P3 puan türünden en az 60 alan adaylar için en yüksek puandan yapılan sıralamaya göre 4 katı kadar aday mülakat sınavına alınacaklar. Aile Çalışma Bakanlıkları il müdürlükleri tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda kazanan adaylar göreve başlayacak.

KPSS EN DÜŞÜK PUANLARI;

Çocuk gelişiminde 74, aile ve tüketici bilimleri bölümünde 62, rehberlik ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında 80, sosyoloji, 81, psikoloji 74 ve sosyal hizmet, sosyal hizmetler ve sosyal çalışmalar alanındaki başvurularda ise 80 kpss puanı ile en düşük puanlardan adaylar mülakata alınacak.

AİLE ÇALIŞMA BAKANLIĞINDAN DUYURU;

ASDPEP alımı mülakat sınavları için 6 Mart 2020 tarihinde bir duyuru açıklandı. Açıklamada 16 Mart 2020 tarihindeki mülakat sınavları Koronavirüs covıd-19 virüsüne karşı tedbir alınmak amaçlı ile ertelendiği açıklandığı ifade edildi. Sına tarihi yeniden belirlenecek denildi. Çalışma Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yapılması bekleniyor. Açıklama geldiğinden işin olsa sitesi üzerinden adayların bilgisine sunacağız. Anında haberdar olmak için TIKLAYIN

YORUM EKLE