9 Bin Sağlık İşçisi Alımı Açıklaması!

Sağlık Bakanı İŞKUR aracılığıyla yıl sonuna kadar 19 bin salık işçisi alımı yapacak. İlk etapta 9 binlik alım için ilana çıkacak olan Bakanlık bu alımları KPSS puanı ile yapacak.

9 Bin Sağlık İşçisi Alımı Açıklaması!

>Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreninde açıklama yapan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, 9 bin sağlık işçisi alımına dair açıklamanın önümüzdeki hafta yapılacağını belirtti. Sağlık Bakanı Mayıs ayı başında yaptığı açıklamada 18 bin sağlık personeli alımı için Haziran ayında ilana çıkacaklarını belirtirken, bu ilanın hemen ardından da 19 bin sağlık işçisi alımı için de ilana çıkacaklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sağlık işçisi alımı konusundaki açıklamasında 19 bin de sağlık işçisi alacağız. Dolayısıyla sağlıktaki personel açığını bu sene bir nebze, gelecek sene inşallah daha güçlü gidererek bu açığı tamamlayacağız. ifadelerine yer vermişti. Maliye Bakanı yaptığı açıklamada: Sağlık Bakanlığının talebi olduğunu, Devlet Personel Başkanlığından olumlu görüş geldiğini belirterek, "Bugün itibarıyla 9 bin kişilik sağlık çalışanı alımıyla ilgili Maliye Bakanlığı onayı çıkmış olacak. Önümüzdeki aylarda sağlık çalışanlarına ilişkin ilave personel alımıyla ilgili düzenleme yapacağız dedi.

Kontenjanları Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2018/1 KPSS Planlama Özet Tablosu ile verdi. Peki KPSS 2018/1 başvuruları ne zaman başlayacak? Sağlık Bakanlığı YHGM tarafından verilen ayrıntılar, sözleşmeli pozisyonların unvan, branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımını kapsıyor. Ancak Sağlık Bakanlığı atama başvurularının ne zaman başlayacağı bu duyuruda yer almıyor.Sonuçlar "sonuc.osym.gov.tr" adresinden öğrenilebiliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
##EVDE HASTA BAKIM TEKNİKERİ ##
##EVDE HASTA BAKIM TEKNİKERİ ## - 3 yıl Önce

Lütfen sayın bakanım en az 150 alım olsun

Gül
Gül - 3 yıl Önce

EVDE BAKIM TEKNİKLERLERİ olarak ek atama istiyoruz lütfen sayın bakanım kasımdan önce bir alım daha gerceklessinn

Önlisans EVDE BAKIM TEKNİKERİ
Önlisans EVDE BAKIM TEKNİKERİ - 3 yıl Önce

Branşımızdan alım olsun istiyoruz

Kevser
Kevser - 3 yıl Önce

Evde hasta bakimdan alim istiyoruz

Hasta bakim personeli
Hasta bakim personeli - 3 yıl Önce

Lutfen bakim personeli alimi cok olsub

Refiye
Refiye - 3 yıl Önce

Alımlar hangi tarihte yapılacak

Selin
Selin - 3 yıl Önce

Hemşire olacak mı alımlarda

Murat
Murat - 3 yıl Önce

Bu açıklama ne zaman yapıldı sağlık işçisi ilanı bu hafta belli olucaktı