3 Farklı Sektör İçin 400.000 Kişilik İş Fırsatı

2017 yılında yapılacak olan işçi alımları ile ilgili olarak gelen açıklamalar devam ediyor. 400 bin kişilik işçi alımı kapıda.

3 Farklı Sektör İçin 400.000 Kişilik İş Fırsatı
2017 yılı için yapılan planlamalara göre ülkedeki iş gücünün arttırılması planlanıyor. Buna bağlı olarak da birçok farklı şirket çeşitli alanlarda genişlemelere gidiyor. Son yapılan açıklamalara da bakacak olursak 2017 yılı için 400 bini bulacak kadar fazla sayıda işçi alımı yapılacak. Yapılacak olan işçi alımlarının belirli sektörlerde çok yoğun olması da ayrıca dikkat çeken unsurlar arasında yer alıyor. Hangi sektörlerdeki işçi alımlarının daha fazla olacağı ile ilgili açıklamalar için içeriğimizi okumaya devam edin.

İşçi Alımları Hangi Sektörleri Kapsıyor?

İnşaat sektörü, giyim ve gıda alanında yapılacak olan işçi alımları bahsetmiş odluğumuz 400 bin kişilik işçi kadrosunun oldukça büyük bir bölümünü kapsıyor. Bu alanlarda yapılacak olan personel yenilemesi sayesinde siz de yakın zaman içinde iş sahibi olabilirsiniz. 2016 yılı içinde yapılan araştırmalara bakarak çıkarılan sonuçlar doğrultusunda, 2017 senesinde yapılacak olan işçi alımlarının sayısının arttırılmasına karar verildi. Yapılacak olan bu dev kadrolaşma sayesinde çok daha kısa süre içinde ülke olarak büyük adımlar atılması hedefleniyor. İŞKUR desteği ile beraber yapılmakta olan çalışmalar sayesinde birçok kişi için 2017 yılında iş kolları aktif olacak. Gerekli olan başvuru işlemlerini yaparak siz de bu yeni kadrolaşma içinde yer almaya başlayabilirsiniz.

YORUM EKLE