25. Dönem POMEM Alımları Ne Zaman?

24'üncü dönem POMEM alımında 3 bin 500 kadın için ilan açıldı ve 25'nci dönemde de polis alımı yapılacağı açıklandı. Bu kapsamda merak edilen konu 25'nci dönem polis alımlarının ne zaman olacağı.

25. Dönem POMEM Alımları Ne Zaman?

Polis alımlarıyla ilgili yapılan açıklamaların sonuncusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu toplamda 13 bin polis alımının yapılacağını belirtmiştir. Bu açıklamanın ardından 24'üncü dönemde 3 bin 500 kadın polisin eğitime tabii tutulacağı duyuruldu ve gözler 25'nci dönem POMEM alımlarına dikildi.

Bakan Süleyman Soylu tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada 

"15 Temmuz darbe girişimi sonrası polislerimiz 12-12 çalışıyorlardı. Yani 12 saat çalışıp 12 saat dinleniyorlardı. Bu oldukça zor ve konsantrasyonu kaybettiren bir çalışma şekli.

Ancak teşkilat özveriyle gıkını çıkarmadı. Şimdi öncelikle 12 saat çalışıp 24 saat dinlenme hedefimiz. Sonrasında ise 8 saat çalışıp 24 saat dinlenecekler" denildi. 

Polis memurlarının iş yükünün azaltılması adına daha fazla alım yapılacağını açıklayan Soylu, 25'nci dönem alımlarının tarihi ile ilgili net bir bilgi vermese de söz konusu alımların kısa süre içerisinde yapılacağı tahmin ediliyor. 

Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslarla ilgili haberleri takip etmek isteyen adayların Polis Akademisi'nin resmi internet sitesindeki duyuruları takip etmesi gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 19:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinem
Sinem - 3 yıl Önce

Lise mezunu bayan Pöh alımı istiyoruz yaş sınırı çıksın bizlerde bu ülkenin evlatlarıyız bizimde hakkımız var