25 Bin Korucu Ne Zaman Alınacak? Korucu Başvuruları Nasıl ve Nereden Yapılacak

25 bin korucu alımı gündemde, peki 25 bin korucu alımı ne zaman yapılacak? 25 bin korucu alımı başvuru şartları neler olacak? İşte merak edilenler ve detayları...

25 Bin Korucu Ne Zaman Alınacak? Korucu Başvuruları Nasıl ve Nereden Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından konuk olduğu programda yapılan açıklamalarda, 25 bin korucu alımı yapılacağı ifade edilmişti. İl ve ilçe jandarma bünyesine korucu alımlarıyla alakalı ihtiyacın olduğu yerlerde ilanların yayımlanacağına yer verilmişti. Köy korucusu alımlarıyla alakalı ilan merakla beklenmeye bşalamıştı. Uzunca sürelerdir korucu alımlarıyla alakalı yeni bir açıklama yapılmadı ve adaylar ilanın yayımlanmasını bekliyorlar. Korucu alımlarıyla alakalı yeni bir açıklama yapılır veya ilan yayımlanırsa bilgi almak için sitemiz isinolsa.com takip etmeyi unutmayınız.

KORUCU ALIMLARI NASIL YAPILIYOR, BAŞVURULAR NEREYE YAPILIYOR?

Korucu alımlarıyla alakalı süreç ilanın yayımlanmasıyla netlik kazanacak ancak daha önce yapılan korucu alımlarından yola çıkarak; başvuru yapacak korucu adayların; T.C vatandaşı olması, askerlik hizmetini yapmış olması, sağlık problemi bulunmaması, takım çalışmasına yatkın olması, iletişim becerisi gelişmiş olması, okur yazar durumda olması, en az ilkokul mezunu olması, 50 yaşını geçmemiş olması, yüz kızartıcı bir suç nedeniyle hüküm giymemiş olması, kamu haklarından mahrum bırakılmamıl olması, kamu zararına faaliyetlerde yer almamış olması gerekmektedir.

UZMAN ERBAŞ OLMA FIRSATI BULUNUYOR

Korucu alımlarıyla alakalı süreçte, göreve başlayanların önemli bir imkanı da bulunuyor. Korucu olarak görev yapan ve belirli çalışma süresini dolduran vatandaşlar, uzman erbaş olarak TSK bünyesine katılabiliyorlar. Yaş şartlarını ve sağlık durumlarını taşıyan adayların başvurualrı alınıyor ve uzman erbaş olarak görevlendirmeleri yapılıyor. Geçtiğimiz yıllarda çok sayıda korucu, uzman erbaş olarak görev yapmaya başladılar.

YORUM EKLE