2019 Mart TYP Personel Alımları Devam Ediyor! Hastane, Okullar, Belediyeler, Kamu Kurumları!

İŞKUR Üzerinden kamu kurumlarına Toplum Yararına Programları kapsamında personel alımları için başvurular devam ediyor. İŞKUR üzerinden yapılacak olan alımlarda, nüfus müdürlükleri, Belediye Başkanlıkları, Hastaneler ve sağlık birimleri, Adliyeler Mart ayı TYP alım ilanları açıkladı!

2019 Mart TYP Personel Alımları Devam Ediyor! Hastane, Okullar, Belediyeler, Kamu Kurumları!

İŞKUR üzerinden Mart ayı TYP alımları için çok sayıda ilan açıklandı!

Toplum Yararına Programlarına yapılacak olan başvurular ile adaylar Kamu Kurumlarında 6'şar aylık görevlendirilmekteler. Ağaçlandırma, temizlik, bakım onarım, park düzenleme gibi uygulama alanlarında istihdam edilecek personellerin geçici süreli olarak görev yaparak, Türkiye genelinde 81 il ve ilçelerde alımlar yapılıyor.

HANGİ İLLERDE TYP ALIMI VAR?

2019 Mart TYP kapsamında açıklanan ilanlarda İstanbul merkez ve ilçelerine, Erzurum, Bolu, Bursa, Erzincan, Samsun, Ardahan, Balıkesir, Denizli, Kilis gibi illerde alımlar sürmektedir. Adayların yoğun ilgi gösterdiği bu alımlarda hangi başvuru şartları aranacak.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Başvurularda adayların 18 yaşını tamamlamış ve 19 yaşından gün almış olmaları istenilecek. Diğer yandan İŞKUR'a kayıtlı olarak işsiz olmaları, herhangi bir emekli yada malul aylığı almıyor olmaları, örgün bir öğrenime devam etmiyor olmaları gerekli olmaktadır. Adaylar bu alımlarda noter kurası ile seçilmektedirler.

HANGİ KURUMLARA ALIMLAR YAPILACAK!

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz illerde Orman İşletme Müdürlüklerinde, İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinde, Müftülüklerde, Belediye Başkanlıklarında, Hastanelerde, Adliyelerde, İl Özel İdarelerde Aile ve Çalışma Bakanlığına bağlı il Sosyal Müdürlüklerinde görevlendirilecekler.

BAŞVURULAR;

Başvurular şahsen olabileceği gibi İŞKUR e-şube üzerinden de online olarak başvuru yapılabilecek. TYP alım ilanları için İŞKUR üzerinden arama yapabilmek için https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx sayfasını yeni tarayıcıdan açmak yeterli olacaktır.

Diğer personel alımlarından anında haberdar olmak için sosyal medya siteleri üzerinden bizi takip edebilir ve İşin Olsa Mobil Uygulaması indirerek bildirim alarak haberdar olabilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Olgun
Hüseyin Olgun - 4 yıl Önce

İşkurdan bahsini ettiğiniz bu illerde öyle bi TYP alımı nefelan yok ayıptır ya. Ayrıca artık nezaman girsem bi 2 dk reklam kapatmayla uğraşıyorum nereye girsem reklam arkadaş nedir bu ya önceden böyle değildi gına geldi valla.