2019 ASDEP Personel Alımı İçin Son Gelişmeler! Düşük KPSS ile

Kamu kurumlarına düşük KPSS ile yapılacak alımlardan bir tanesi olan 2019 ASDEP ilanları için son gelişmeler neler? ASDEP alımlarında KPSS'den en az 60 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilecekler. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alım ilanı detayları haberimizde..

2019 ASDEP Personel Alımı İçin Son Gelişmeler! Düşük KPSS ile

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı ASDEP personel alımları için geri sayım başladı.

İhtiyaç sahiplerine sosyal yardım ve sosyal hizmet uygulanması amacıyla eğitimden sağlığa bir çok konuda destek sunan asdep programları TÜrkiye genlinde himzet veriyor. Yaşam koşulları iyileştirme için asdep projesinde görevlendirilecek olan personeller için alım ilanları açıklanacak.

2019 yılı ASDEP ilanları için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk personel sayısının arttırılacağı müjdesini vermişti. Mart ayının bitmesinin ardından başvuruların Nisana ayında alınıp alınmayacağı en çok sorulan soruların arasında bulunuyor.

4 BİN ASDEP PERSONELİ ALINACAK!

Resmi açıklamalarda ASDEP kadrolarında 4 bin kişi alınacağı müjdesi verilmişti. Bu alımların Bakanlığın bünyesinde yeni açıklanacak ilanlar ile başvuru koşullarının belli olması bekleniyor.

Sosyolog, psikoloji, çocuk gelişim uzmanı, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, sosyal hizmet uzmanları arasından alımlar yapılacak. Başvurularda KPSS P63 puan türünden en aaz 60 ve üzeri puan almış olmak gerekli olacak. alım yapılacak kadro sayısının 4 katı kadar aday il müdürlüklerinde değerlendirilecek. 2018 yılında 3 bin asdep alımı yapılmıştı.

Diğer personel alım ilanlarından anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın. İşin olsa mobil uygulaması sayfasının sağ alanında Android ve iOS versiyonları indirebilirsiniz. 4 Bin ASDEP ilanları ile ilgili gelişmeler olduğunda işin olsa mobil uygulamasından anında bildirim yapacağız.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 yıl Önce

Tam alım olmadan duyuru yapmayin psikolojim bozuluyo haberi gorunce bir umut sonrasi fos pavlovun iti gibi olduk uyarıcı var alm yok haberi veriyosunuz ama alım yok bekleyin geliyo