16 Şehirde Memur Alımı! TİGEM 596 Memur Alımı İŞKUR'dan Başvuru Son Gün!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR üzerinden Tigem 596 memur alımı başvuruları 23 Ekim tarihinde sona erecek. Başvuru şartları neler ve detaylar haberde.

16 Şehirde Memur Alımı! TİGEM 596 Memur Alımı İŞKUR'dan Başvuru Son Gün!

TİGEM 596 Personeli İş Sahibi Yapacak! Başvuru İşlemi 23 Ekimde Son Bulacak!

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) 596 personel alacak. Adayların son başvuru tarihi 23 Ekim olarak bildirildi. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilana ilgi oldukça fazla. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı' nın resmi sitesinden yayınlanan iş ilanında 100 kişilik daimi personel alınacağı duyuruldu. Başvurular 19 Ekimde başladı. İlana başvuru yapacak adaylar daimi olarak çalışacaktır.

TİGEM Hangi İllerde Memur Alımı Yapacak?

TİGEM için başvuru yapan adaylar Konya Sarayönü, Bursa Karacabey, Amasya Gökhöyük, Iğdır Aralık, Kırşehir Boztepe, Aksaray, Ankara Polatlı, Kırklareli Lüleburgaz, Sivas Ulaş ve Malatya Akçadağ'da hizmet verecektir. Başvuru yapacak personeller tarım alet ve makineleri bakım ve onarımcısı, traktör bakım onarımcısı, tarım ve hayvancılık pozisyonlarında çalışacak personeller alınacaktır. TİGEM daimi işçi alımı haricinde 496 geçici işçi alımı da yapıyor. Bu doğrultuda alınacak personeller Sivas Ulaş, Kırklareli Lüleburgaz, Amasya Gökhöyük, Muğla Dalaman, Eskişehir Mahmudiye, Konya Kadınhanı, Adana Ceyhan, Konya Sarayönü, Iğdır Aralık, Bursa Karacabey, Aksaray, Malatya Akçadağ ve Kırşehir Boztepe' de hizmet verecektir.

Başvuru Şartları;

TİGEM için başvuru yapacak adayların bazı şartları sağlıyor olması gerekmektedir. Bu şartlar;

  • T.C vatandaşı olmak,
  • Askerlik ile bağlantısı olmamak,
  • B, B1, C, C1, D, D1, F, G  sınıfı ehliyetlere sahip olmak,
  • İlgili mesleki okullardan mezun olmak,
  • Bu ilan yayınladığı tarihten itibaren 2 yıl boyunca SGK' lı olarak hizmet veriyor olmak,
  • MEB sertifikası olan ve Ortaöğretim seviyesinde olan kişilerin tamir, bakım ve onarımı sertifikasına sahip olmak,

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 22:39
YORUM EKLE