1000 ASDEP Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı! Yeni ASDEP Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından son dakika duyurusu geldi. 2020 yılı ASDEP alımı mülakat sonuçları açıklandı. Sözlü sınav sonuçlarına göre atamalarda kazanan adayların isim listesi belli oldu. Yeni asdep alımı ilanı ne zaman açıklanacak?

1000 ASDEP Sözlü Sınav Sonuçları Açıklandı! Yeni ASDEP Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından son dakika ASDEP alımı açıklaması geldi. Buna göre 15 Haziran 2020 tarihinde başlayan sözlü sınavlarının 28 Temmuz 2020 tarihine kadar sürmesinin ardından aday değerlendirme aşaması da sona erdi. Bu kapsamda aşağıda yer alan sonuç sorgulama ekranından sözlü sınav sonuçlarına itirazlar 7 gün içerisinde yapılabilecek.

7 GÜNLÜK SÜREÇ BAŞLADI!

Sözlü sınav sonuçlarına itirazlar Personel Genel Mdürülüğü aracılığı ile yapılabilecek. Yapılan itirazların ardından 15 gün içerisinde sınav komisyonunun karar verme süresi bulunuyor. İtiraz sonuçlarını yazılı yada elektronik ortamda adaylara bildirilecektir. Daha sonraki aşamda kesin başarı listesi ve sıralamalar ile tercih ve atama duyurusu açıklanacak.

Sonuçları öğrenmek için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 2020 asdep sözlü sınav sonucu T.C. kimlik numarası ve doğum yılını girerek sonucu göster butonuna basmak yeterli olacaktır. (Linki kopyalarak yeni tarayıcıdan açınız.)

SONUÇLAR: https://asdepsinavsonuc.ailevecalisma.gov.tr/

YENİ ASDEP ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dünya genelinde pandemi olarak ilan edilen koronavirüs salgını nedeniyle başvuru ve alım takviminde bazı gecikmeler yaşanmıştır. 2020 yılı bitmeden yeni ilan gelecek mi henüz netlik kazanmadı. Öncelikle 1000 personel alımında tercih sürecinin ve kazanan adayların yerleşme işlemlerinin yapılmasının ardından yeni süreç başlayabilir.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 15:14
YORUM EKLE