Özel Okullara Farklı Branşlarda 377 Öğretmen Alınıyor

İŞKUR üzerinden özel okullara öğretmen alımı yapılacağı duyuruldu.Başvuru koşulları ve alım detayları,kadrolar haberimizdedir.Konu hakkındaki son dakika gelişmeleri öğrenebilirsiniz

Özel Okullara Farklı Branşlarda 377 Öğretmen Alınıyor

İŞKUR üzerinden her gün yüzlerce ilan yayınlanmakta olup bu ilanlar ile iş arayan bireyler ile iş verenler bir araya getirilmekte ve istihdama katkı sağlanmaktadır. Özelikle farklı meslek gruplarına yönelik, birçok ilde açılan iş ilanlarında biri de özel sektör özel okullarında öğretmen ihtiyacını karşılamak amacı ile öğretmen alımına yönelik ilanlar olarak yer almaktadır. Buna göre İŞKUR üzerinden toplamda 377 öğretmen alımı gerçekleştirmektedir. Buna göre ilan detayları ise haberimizin devamında yer alıyor

Alım Şartları Nelerdir?

Ülkemizde sevilen ve çok tercih edilen mesleklerden biri olan öğretmenlik mesleğini yerine getiren adayların özellikle başvuru yaparken kurumlar tarafında istenilen birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında T.C. vatandaşı olma, üniversitelerin ilgili öğretmenlik bölümünden mezun olma, ilana göre değişen tecrübe şartını sağlama, ilgili yaş aralığında olma gibi hem genel hem de özel şartlar bulunmaktadır. İŞKUR üzerinden yapılan alımlarda toplamda 377 branç ve dağılımları şu şekildedir.

İlgili kadrolara başvurmak isteyen adaylar için ise branşa göre, ilanı veren kuruma göre farklı şartlar istenebilmektedir.

İlanlara Başvuru

Farklı branşlarda özel okullara yapılacak olan alımlarda birçok il genelinde öğretmen alımı gerçekleştirilirken ilgili ilanlara başvurmak isteyen adaylar İŞKUR’un https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx adresi üzerinden ilgili ilanlara ulaşabilir ve buradan branşlara göre online başvuru yapabilir. Açılan sayfada CTRL+F yaparak “branş ya da öğretmenlik” ismi yazılarak da ilanlara kısa yoldan ulaşmak mümkündür.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 18:16
YORUM EKLE