Lise Mezunu 1512 Yük, Servis ve Makam Şoförü Alımı Yapılacak!

Türkiye genelinde en az B sınıfı ehliyet sahibi adaylara yönelik olarak 1512 şoför alımı yapılacak. Makam şoförü, yük taşıma ve servis şoförü alımı başvuru şartları ve detaylar haberde.

Lise Mezunu 1512 Yük, Servis ve Makam Şoförü Alımı Yapılacak!

Türkiye genelinde 1512 şoför alımı yapılacak!

Çalışma Bakanlığı'nın İŞKUR iş eleman ama portal üzerinden çok sayıda şoför alımı ilanı açıklandı.  Adaylardan istenecek genel başvuru şartları ve detayları aktarıyoruz.

Bilindiği gibi şoför kadrosunda görev yapmak için adayların sahip olması gereken şartlardan bir tanesi ehliyet sertifika şartlarını taşımış olması gerekmektedir. İŞKUR üzerinden en çok alım yapılacak şoför kadrolarından bir tanesi yük taşıma araçları kullanan adaylara yönelik olacak.

1512 ŞOFÖR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI;

Adayların En az 18 yaşını doldurmuş olmaları, eğitim düzeyinde en az lise ve dengi okullardan mezun olmaları,  yolcu, yük taşıma yapacak adaylar için en az B, C, D, E sınıfı ehliyeti almış, aktif olarak araç kullanabilmeleri istenilmektedir. Src1 SRC2 src3 SRC4 gibi sertifikaları tamamlanmış, gerekli olan Psikoteknik belgelere sahip olmak gerekmektedir.

MAKAM ŞOFÖRÜ ALIMI;

Makam şoförü alımı başvuru yapacak adayların şehir içi ve şehir dışı seyahat engeli olmayan esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek ve vardiyalı çalışma esaslarını uyumlu olmak gerekmektedir. Diksiyonu düzgün uzun yolda seyahat yapmak üzere deneyimlii  düz ve otomatik vites araç kullanmada herhangi bir tecrübe sorunu olmayan, protokol kurallarını bilen ve bunları uygulayabilen adayların aynı zamanda makam şoförün yanı sıra koruma hizmetleri de sağlama gibi görevleri verilebilmektedir.

İlanlara erişmek için; https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4226 ve  https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=7337 linklerini yeni tarayıcıdan açmak ve başvuru adımlarını tamamlamak gerekmektedir.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 01:04

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE