Hastanelere ve Rehabilitasyon Merkezlerine 431 Personel Alınacak!

İŞKUR Üzerinden hastanelere ve yaşlı bakım merkezleri ile rehabilitasyon merkezlerine çok sayıda hemşire, sağlık memuru, hasta ve yaşlı bakım personeli hasta danışmanı alımları yapılacak.

Hastanelere ve Rehabilitasyon Merkezlerine 431 Personel Alınacak!

Türkiye İş Kurumu üzerinden ülke genelindeki hastanelere, yaşlı bakım merkezlerine ve rehabilitasyon merkezlerine çok sayıda personel alımları yapılacak. Hangi kadrolarda alımlar yapılacak? Başvuru şartları nedir? Nasıl başvuru yapılacak?

126 Hemşire Alımı: Hemşire kadrosundaki alımlarda adayların lise mezunu olmak yeterli olacaktır. Ülke genelindeki özel hastanelerde görevlendirilecek olan hemşire kadrosundaki alımlarda en az lise mezunu, önlisans yada lisans mezunu olmak gerekmektedir. Yaşlı bakım merkezleri, rehabilitasyon merkezleri ve sağlık birimleri içinde çok sayıda hemşire kadrosunda alımlar yapılacak. İlanlara erişmek için:

70 sağlık memuru alımı: İŞKUR üzerinden açıklanan çok sayıdaki personel istihdamlarından bir tanesi de uzman personel kadrolarında ve sağlık memurları alımlarında olacak. Bu kadrodaki personeller hekim tarafından talep edilen kan tahlisi, idrar tahlisi, gibi örneklerin alınması ve ilaç tıbbi müdahale gibi işlemlerin gerçekleşmesi, aşı takvimine uygun olarak aşı yapmak ve diğer sağlık ile ilgili işlemler için görevlendirilirler. Ülke genelinde sağlık bölümlerinin lise, ön lisans ve lisans mezunu dallarından mezun olmak istenilmektedir

95 Hasta ve Yaşlı Bakım Personeli: Hastanelerin ve bakım evlerin en çok ihtiyaç duyduğu kadroların başında hasta ve yaşlı bakım personelleri kadrosunda olmaktadır. Adayların yaşlı bakım sertifikasına ve yaşlı bakımı bölümlerinden mezun olmak, erkek ya da bayan adaylar başvuru yapabilecekler. Buna göre adayların vardiyalı çalışmaları gerekebilir. Eğitim ve tecrübe şartlarını taşımaları ile başvuru yapabilecekler.

Diğer kadrolarda ise hasta refakatçisi, hasta bakım teknisyeni, temizlik görevlisi, hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, klinik destek elemanı kadrolarında yine çok sayıda istihdamlar gerçekleştirilecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK;

İlanlara erişmek için İşkur üyesi olmak ve başvuruları son başvuru tarihinden önce tamamlamak gerekmektedir. İlanlara erişmek için Meslek arama kısmına giriş yaparak arama yapmak yeterli olacaktır.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE