Kamu Kurumlarına 575 TYP Personel Alımı İçin Son Günler!

İŞKUR üzerinden toplum yararına programları kapsamında personel alımı yapılacak. Adaylar başvurularını 29 Nisan tarihine kadar tamamlaması gerekiyor. TYP ilanlarına başvuru detayları haberimizde..

Kamu Kurumlarına 575 TYP Personel Alımı İçin Son Günler!

Kamu Kurumlarına Toplum Yararına Programları kapsamında geçicici süreli personel alımları yapılacak.

İŞKUR üzerinden milli istihdam projesi kapsamında kamu kurumlarına daimi ve geçici statüde personel alımı yapacak. Bu alımlar İŞKUR üzerinden açıklanmaya devam ediyor. İŞKUR'un açıkladığı TYP alım ilanlarında Kırıkkale merkez ve ilçelerine, Burdur Merkez, Aydın Merkezde 575 kişi istihdam edilecek. Buna göre adaylarına başvurulardan hangi şartlara sahip olması gerekiyor.

TYP ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI;

Adaylar Toplum yararına programı kapsamındaki alımlarda en az 18 yaşını tamamlamış ve 19 yaşından gün almış olmaları gerekmektedir. Buna göre herhangi bir örgün öğrenimi devam etmiyor olmaları, emekli ve malul aylığı almıyor olmaları gerekmektedir. Adaylar hangi alanlarda istihdam edilecekler.

HANGİ ALANLARDA ALIMLAR YAPILACAK?

Çevre temizliği uygulama alanında, ağaçlandırma uygulama alanında kamusal alt yapının yenilenmesi alanında istihdamlar yapılacak. Buna göre Burdur Merkez'de 5 kişi görevlendirilecek. Aydın merkezde çevre temizliği uygulama alanında 70 kişi görevlendirilecek. Kırıkkale Merkezde 220 kişi, ve ilçelerinde ise toplamda 500 kişi alınacak.

BAŞVURU DETAYLARI;

Başvurular İŞKUR üzerinden yapılabilecek. https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresi üzerinden giriş yapmak ve arama alanına basarak, ilgili ilanlara başvuru yapmak gerekmektedir. Adaylar 28 ile 29 Nisan tarihine kadar başvurularını tamamlaması gerekiyor.

Diğer yandan daimi statüdeki alımlarda askeri ilanlar Devlet Personel Başkanlığı üzerinden adaylara duyuruldu. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına 1640 sözleşmeli er alımı yapılacak. Adaylar başvurularda en az ilköğretim mezunu olmaları gerekli olacak. İlana erişmek için tıklayın

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 15:00
YORUM EKLE