Üniversiteye en az ortaöğretim mezunu olan 5 güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

Resmi gazetede açıklanan başvuruları devam eden alanlardan bir tanesi de Cumhuriyet Üniversitesi 200 kişilik personel alımı oldu. Çalışma Bakanlığı İŞKUR üzerinden başvurular 28 Mayıs tarihi itibariyle online olarak başladı. Cumhuriyet Üniversitesi hasta bakımı ve temizlik görevlisi alımında istenilen başvuru şartları şu şekilde;

Adayların en az ortaöğretim mezunu olmaları hasta ve yaşlı bakım hizmetleri alanında mezun ya da sağlık hizmetleri alanında ise hemşire yardımcılığı sağlık bakım teknisyenliği Ebe yardımcılığı bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Yaş altında 35 yaşını bitirmemiş olmak isteniyor. Görevini sürdürmede engel sağlık sorunu olmaması Vardiyalı çalışma esaslarına uygun olmak ve Sivas ilinde ikametgah etmek gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI;

5 kişilik güvenlikçi alımında adayların 5188 sayılı kanunda belirtilen şartlarda Temel eğitimlerini tamamlayarak Özel Güvenlik kimlik sertifikasına sahip olmak isteniliyor. Eğitim şartlarında en az ortaöğretim lise mezunu olmak, yaş şartında başvurunun son günü tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak güvenlik işi yapmaya engel bir sağlık engelinin olmaması, Sivas il merkezinde ikametgah etmek fiziki şartlarda kadın adayları için 162 erkek adaylar için 167 santimden uzun olmak vücut ile kitle endeksinin 18 ve 27 aralığında olması gerekmektedir.

MAAŞ HAKLARI;

Başvurular için İŞKUR e-şube Portalı üzerinden ilan tarihinden itibaren 5 gün içerisinde gerekli adımların tamamlanması isteniliyor. Adayların maaş haklarında asgari ücret düzeyinde ödeme gerçekleştirilecek yapılacak olan kura sonucunda ismi bulunan yedek ve listeden adayların daha sonra gerekli evrakları teslim etmeleri istenilecek.

İlan detaylarına erişmek için TIKLAYIN