Online Eğitim Nedir Nasıl Yapılır?

Online Eğitim Nedir Nasıl Yapılır?

Uzaktan eğitim ve online eğitim aslında aynı anlama gelmektedir. Uzatkan eğitim bunun Türkçe karşılığı, online eğitim ise genelde kullanılan İngilizce karşılğı diyebiliriz. Her iki kişi de kurumdan internet aracılığı ile online eğitim almaktadır. 

Yurt dışındaki online eğitim kurumlarına başvuru yaparken güvenilir bir aracı kurum ile başvuru yapmakta fayda vardır. Çünkü bu programların başvuru işlemleri son derece karmaşıktır. Herhangi bir hayal kırıklığına uğramamak için güvenilir ve konusunda uzman bir firmadan destek alarak kişi başvurusunu yapabilir. Başvuru esnasında kendisinden istenilen belgeler ve ne tür kriterlerin olması gerektiği açıklanacaktır. Bunlardan birincisi yeterli yabancı dil düzeyine sahip olmasıdır. Mesela İngiltere’de bir eğitim almak istiyorsa, IELTS sınavında en az, 5,5 puan alması, ayrıca kişinin başvuru yapmak istediği programın düzeyine göre hangi okullardan mezun olması gerektiği, hangi not ortalamasına sahip olması gerektiği de kendisine açıklanacaktır. Bunların dışında kişinin Türkiye’de çalışıp çalışmaması, askerlik hizmetini yapıp yapmaması gibi kriterler önemli değildir. Kişi dilediği zaman bu eğitimi alabilir. Genelde baktığımızda yurt dışında, özellikle İngiltere’de master yapan kişilerin yaş ortalamasının 35 olduğunu gömekteyiz. Dolayısıyla kişiler hayatlarının her aşamasında online eğitim alarak diledikleri dalda diploma ya da sertifika alabilirler. 

Kişi evaklarını tamamladıktan sonra bu evraklar yurt dışındaki eğitim firmasına gönderilmektedir. Oradan onay geldikten sonra kişinin internet kullanıcı şifresi, kullanıcı bilgileri kendisine iletilmektedir. Bundan sonrasında kişi dilediği zaman online eğitim programına başlayabilir ve program sonunda da diploma sahibi olabilir.

YORUM EKLE