Üniversitelere 1278 Personel Alımı Yapılıyor! Çok Sayıda Üniversite İlan Yayımladı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinde ilana çıkan çok sayıda üniversite bünyesine 1278 personel alımı yapılacaktır. Yürütülen personel alımlarının detayları haberimizde...

Üniversitelere 1278 Personel Alımı Yapılıyor! Çok Sayıda Üniversite İlan Yayımladı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından çok sayıda personel alım ilanı yayımlandı. Bu ilanlarda kamu kurum ve bağlı kuruluşlarına yönelik binlerce kişilik ilan vatandaşlara duyuruldu. Yayımlanan ilanlar arasında üniversitelere personel alımıyla alakalı duyurular da yer aldı. Şuan itibariyle çok sayıda üniversite bünyesine personel alımları yapılmaktadır. Yürütülen personel alımları için taşınması gereken şartlar, başvuru süreçleri ve diğer detaylara haberimizde yer vereceğiz.

Üniversitelere 1278 üniversite personel alımı yapılacak

DPB üzerinde ilana çıkan üniversiteler, yayımladıkları ilanlarda alımın yapılacağı kadroları ve başvuru şartlarını, ilgili kılavuzlarla açıklamış durumdalar. Yayımlanan bu ilanlarda adayların başvuruları ve başvuru tarihleri kılavuzlarda aktarıldığından, başvurunun yapılacağı üniversitenin ilan kılavuzuna mutlaka göz atılması gerekli görülmektedir. Yürütülecek alımlarda üniversite tarafından süreçler yönetilecektir. Şuan itibariyle toplamda 1278 personel alımının yapılacağı üniversite personel alımı ilanı bulunmaktadır. Bu ilanların başvuru tarihleri ve kadroları da farklılıklar göstermekte olup, aynı kadro için farklı üniversitelerin farklı nitelikler ya da koşullar arayabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Yayımlanan bu ilanlara aşağıdaki akademik personel alımı bağlantısından erişim sağlayabilirsiniz. Yürütülen bu alımlarda 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen şartların taşınması, sağlık probleminin bulunmaması, ilgili ilan niteliklerinin taşınması ve diğer kılavuzda belirtilen şartlara uygun olunması gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmayan başvuruların ve posta yoluyla yapılan başvurularda meydana gelen sorunlardan dolayı üniversiteler sorumlu tutulamayacaklardır. Başvurulara yönelik toplamda 1278 kişilik personel alımına, aşağıdaki bağlantı üzerinden erişim sağlanabilecektir. Bağlantıya tıklayıp, açılan ekranda akademik personel seçiniz.

İlanlara ulaşmak için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 23:14
YORUM EKLE