Eylül Ayı Öğretmen Atamalarında En Şanslı Branşlar

Milli Eğitim Bakanlığı Eylül ayında öğretmen ataması yapacak. Peki bu atamalarda en şanslı branş hangileri?

Eylül Ayı Öğretmen Atamalarında En Şanslı Branşlar
Milli Eğitim Bakanlığı her sene Şubat ve Ağustos, Eylül aylarında atama yapmaktadır. Ancak okullarda ki doluluk oranı her sene arttığı için bundan sonra ki dönemlerde sadece sene de bir kere atamanın yapılacağına dikkat çekilmiş ve öğretmenlerin direkt kadro alması yerine sözleşmeli olarak göreve başlaması uygun görülmüştür. Bu sene Eylül ayında atama olmayacağı tahmin edilirken Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri meslekten ihraç edildiği için onların yerine 2016 - 2017 eğitim öğretim senesi başlamadan atamalar yapılacak. Peki bu atamalarda en şanslı branşlar hangisi?

Bu Branşlardan Mezunsanız Şanslısınız

Milli Eğitim Bakanlığının Eylül 2016'da yapacağı atama branşlar;

İngilizce, Sınıf Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Hatası, Özel Eğitim, Rehberlik, Türkçe, Okul Öncesi Öğretmenliği, Fen Bilimleri, Lise Matematik, Beden Eğitim, Bilgisayar Öğretmeni, Biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilgileri Müzik

Yukarıda yer alan branşlardan mezun olan adaylar oldukça şanslı gibi görünüyor. Çünkü normalde Eylül ya da Ağustos aylarında atama yapılması beklenmezken yapılacak olan atamalarda en çok yukarıda adı geçen branşlara atama yapılacak. Şuan için hangi branş için hangi bölümlere atama yapılacağı bilinmiyor ancak bu konu hakkında da yakın zamanda Milli eğitim Bakanlığı tarafından açıklama yapılacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nilay
Nilay - 4 yıl Önce

ben 2010 da haksızlığa uğrayıp atanamayan bir öğretmenim.keşke bizim gibi atanamayan öğretmenlere 2010 kpss puanımızla başvuru yapma hakkı verselerdi:)))emeklerimiz boşa çıkmamış olurdu:)))