597 Şoför Alımı İçin Başvurular Sürüyor! İlan Şartları ve Pozisyonlar

İŞKUR üzerinden yayımlanan 597 şoför alımı için başvurular alınmaya devam ediyor. Yayımlanan şoför alımının detaylarına ve adaylarda aranan niteliklere haberimizden göz atabilirsiniz...

597 Şoför Alımı İçin Başvurular Sürüyor! İlan Şartları ve Pozisyonlar

İŞKUR ÜZERİNDEN 597 ŞOFÖR ALIMI YAPILACAK

Farklı şoförlük kadrolarına İŞKUR aracılığıyla personel alımları yapılmaktadır. Türkiye geneli özel işletmelere yapılan bu alımlarda, adayların taşıması gereken şartlara ve diğer niteliklere ilan bağlantılarından erişim sağlanmaktadır. Farklı kadrolar ve şirketler söz konusu olduğundan; yalnızca ortak özelliklere değinilecektir. Yapılan bu alımlarda, aranılan şoförlük pozisyonu için personelin belirtilen ehliyete sahip olması ve deneyimli olmasının yanı sıra; T.C vatandaşı olması, sağlık problemi bulunmaması, kamu zararına faaliyetlerde yer almamış olması, iletişim becerisi gelişmiş olması, takım çalışmasına yatkın olması, sorumluluk bilinci yüksek olması, askerliğini yapmış ya da en az iki yıl süreyle tecilli olması, dış görünüşüne özen göstermesi, aracıyla alakalı problemlerde teknik ekiplerle iletişime geçebilecek olması, trafik kurallarına ve mesleğin gerekliliklerine uymayı benimsemiş olması gibi temel şartlar aranmaktadır. Ayrıca adaylarda SRNC ve psikoteknik gibi belgelerin istenmesi halinde teslim edebilecek olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR, KADROLAR NELER?

Yayımlanan ilanlar arasında Şoför-Yük Taşıma kadrosu için 338, Şoför (Yolcu Taşıma) kadrosu için 174, Kamyon Şoförü kadrosu için 67, Tır-Çekici Şoförü kadrosu için 66, Servis Şoförü (Okul) kadrosu için 13, Traktör Şoförü kadrosu için 11, Kamyonet Şoförü kadrosu için 9, Minibüs Şoförü kadrosu için 4, Makam Şoförü kadrosu için 3, Kurtarıcı Araç Şoförü kadrosu için 1, Otobüs Kaptanı (Şoförü) kadrosu için de 1 şoför alımı yapılmaktadır. Yayımlanan ilanlara İŞKUR açık iş ilanları sayfasından erişim sağlanabilmektedir. Üye girişi yaparak başvurular yapılabilmektedir.

TÜM ŞOFÖR ALIMLARI CEP TELEFONUNUZA BİLDİRİM OLARAK GELSİN İSTERSENİZ AŞAĞIDAN UYGULAMALARIMIZI İNDİRİNİZ.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

YORUM EKLE