2016 Engelli Öğretmen Ataması Yapıldı

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen atamasını gerçekleştirdi. İşte sonuçlar

2016 Engelli Öğretmen Ataması Yapıldı
Milli Eğitim Bakanlığı her sene yaptığı atamalar ile toplam 30 - 60 Bin arası öğretmen ataması gerçekleştirmektedir. Yapılan atamalar Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile yapılmakta olup aynı zamanda engelli adaylar içinde Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı düzenlenmektedir. Bu sınavdan alınan puanlar ile Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen ataması yapmaktadır. 2016 yılında düzenlenen EKPSS sınavı ile Bakanlık engelli öğretmen atama başvurularını 4 Haziran - 17 Haziran 2016 tarihleri arasında kabul etti. Yapılan ön başvuruların ardından müracaatı reddedilen adaylar esas tercihlere başvuru yapmzken müracaatları kabul edilen adaylar esas tercihleri yaptı. Tercihler Milli Eğitim Bakanlığının onayı ile 27 Haziran 2016 ila 30 Haziran 2016 tarihleri arasında yapıldı. Tercihlerin bitmesi ile Milli Eğitim Bakanlığı atamaları açıkladı.

Atamalar Sonuçları Açıklandı

Ön tercihleri kabul edilen adaylar 27 Haziran ila 30 Haziran 2016 tarihleri arasında esas tercihlerini yaptı. Yapılan tercihlerde engelli adaylar il il seçim yaptı. Bilindiği gibi engelli adaylara Milli Eğitim Bakanlığı il il seçim hakkı tanımaktadır. Sonuçların yakın bir zamanda açıklaması bekleniyordu ve 1 Temmuz 2016 tarihi ile sonuçlar açıklandı. Atamayı kazanıp kazanmadığını sorgulamak isteyen engelli öğretmen adayları aşağıda verilmiş olan linki takip edebilir. Kazanan engelli adayların henüz görev yerleri belli değil. Sadece çalışacakları il belli olup adayların görev yerleri 1 Eylül 2016 tarihi ile Valilikten açıklanacak. 

//atama.meb.gov.tr/?islemID=197

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE