Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Alımı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Astsubay Yüksekokulu Öğrenci alımı gerçekleştiriyor.

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Alımı
Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Alımı
Hava Kuvvetleri Komutanlığı Hava Astsubay Yüksekokulu Öğrenci alımı gerçekleştiriyor.Sizde Hava Astsubay Yüksek okulu bünyesinde öğrenci olmak için, alt kısımdaki bilgileri inceleyebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.
HAVA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU
BAŞVURU KILAVUZU 2015 İÇİN TIKLAYINIZ..
BAŞVURU TARİHLERİ: 25 MART - 15 MAYIS 2015
DİKKAT!!!!
BU KILAVUZU OKUMADAN BAŞVURU İŞLEMİNİZİ YAPMAYINIZ.
Bu kılavuzda yer alan kurallar, kılavuzun yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları kararları ile Genelkurmay Başkanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının kararları gerekli kıldığı takdirde değiştirebilir. Bu durum, başvuru sahipleri için bir hak doğurmaz. Başvuru sahipleri bu durumu önceden kabul etmiş sayılır. Bu ve benzeri durumlarda izlenecek yol, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından belirlenir ve kamuoyuna internet aracılığı ile duyurulur.
Sevgili Gençler;
Bu kılavuz; Türk Hava Kuvvetlerinin 21'inci yüzyılda ihtiyaç duyduğu bilgi ve beceriye sahip, içinde bulunduğu çağın gelişmeleri ile çağdaş havacılık teknolojisini yakından takip edebilecek ve uygulayabilecek kapasitede yetişmiş personelin Hava Kuvvetlerine kazandırılması amacıyla kurulan Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu (Hv.Asb.MYO) hakkında size kısaca bilgi vermek, Hv.Asb.MYO'ya nasıl başvuracağınız konusunda sizlere yardımcı olmak ve başvurunuzun kabul edilmesi durumunda katılacağınız seçim aşamalarına ait hususları anlatmak amacıyla hazırlanmıştır.
Hava Teknik Okullar Komutanlığı tarafından hazırlanan bu kılavuz, Hv.Asb.MYO'ya başvuru esasları, seçim aşamaları ve kesin kayıt esaslarını kapsamakta, sadece www.tekok.edu.tr internet sitesinde yayımlanmakta, basım ve dağıtımı yapılmamaktadır.
Çağdaş bilim ve tekniğin ışığında; bedensel, zihinsel ve akademik yönlerden üst seviyede yetişmek ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "İstikbal Göklerdedir" hedefi doğrultusunda görev yapan Türk Hava Kuvvetlerinin her biri ayrı bir değer olan silah arkadaşlarımızdan olmak istiyorsanız, sizleri Hv.Asb.MYO'ya bekliyoruz.
Kıtasında etkin, bölgesinde lider bir hava ve uzay gücünde görev yapma onurunu ve gururunu ailenizle yaşamanız dileğiyle sizleri Hava Kuvvetleri Komutanlığına bekliyoruz.
Tüm seçim aşamaları sınavlarında başarılar diliyoruz.
 
Hava Teknik Okullar Komutanlığı

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 16:26
YORUM EKLE