Nedir Bu Karmaşanın Nedeni?

Nedir Bu Karmaşanın Nedeni?

Ülkemizin son günlerdeki meselesi terör mü? Güvenlik mi? ABD mi? Meselemiz bunların hiç biri değil. Bizim asıl meselemiz demokrasimizin tek adam tarafından yönetilmeye çalışılmasıdır. Günlerdir genç askerler, polisler şehit oluyor ve ocaklara ateşler düşüyor. Ülke olarak acılar çekiyoruz. Herkes bu duruma çare arıyor ya da arıyormuş gibi görünüyor.

Millet olarak bakıyoruz, başbakan ne yapıyor, asker ne yapıyor, polis ne yapıyor? Halk olarak merak, üzüntü ve çaresizlik içerisinde bekliyoruz. Herkes daha önce yaşananları karşılaştırıyor, görüş oluşturuyor ve sonuçlar çıkartmaya çalışıyoruz.

Ancak doğru sonuca ulaşmak için doğru tavır almalı ve gerçekleri dinlemeliyiz. Hatırlanması gereken en büyük gerçek ise gerçeğin tek olduğudur. Eğer anladıklarımız ve söylediklerimiz arasında bir fark varsa sonuçlarımız da farklı olacaktır. Son günlerde en çok söylenen gerçeklere bakacak olursak Bazı kimseler Türkiye’yi bir kaosa sürüklemek için uğraşıyor. Bunlardan en önemlisi ise ABD Türkiye’ye istediklerini kabul ettirmek için Kürt kartını açtı. Bunun üzerine de PKK varlığını korumak için ya da demokrasiye karşı olduğu için ya da Türkiye’yi bölmek için ateşkese son verdi. Terör ise HDP’den güç almaya devam ediyor.

Bunun üzerine ise hükümet gelen üç ayaklı saldırıya karşı eş zamanlı operasyonlarla yanıt vermeye çalışıyor. Şimdi 78 milyon kişinin kardeşlik bağı içerisinde yaşadığı bu ülkede teröre karşı, huzurun ve barışın sağlanabilmesi operasyonlar yapılıyor. Terörün amacı ise en başta Türkiye’nin uluslar arası itibarını yıkmaya çalışmak.

Bunlar yeni bir şey değil. Karmaşanın nedeni ise bu kadar bilgi kirliliğinin olmasıdır. Terörün 8 Haziran sonrasında yeniden hortlaması da dikkatinizi çekmiyor mu? Sayın Erdoğan, 9 Haziran sonrasında kendi planlarını hayata geçirmeye çalıştığı için bu gün bu çelişkileri yaşıyoruz. Ak Parti’nin tek başına iktidar olma çabası bu gün gelinen durumun en önemli sebebidir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal
Cemal - 6 yıl Önce

Sema hanım akşam ları ne içiyorsun banada söylesen zeka fışkırıyor yağ